ЯК ВИБРАТИ НАДУВНИЙ ЧОВЕН?

27.11.2015 01:19

 

Надувний човен або катамаран - це відмінне рішення для рибалок та любителів водного туризму. Для зберігання даного плавзасоби не вимагається елінг, при необхідності човен або катамаран можна без будь-яких проблем перевезти в багажнику легкового автомобіля.
На російському ринку представлено досить багато моделей надувних човнів, байдарок, катамаранів. І подібне різноманіття часом створює проблеми з вибором. Детальніше дивіться " лодки ротан ". Особливо це питання актуальне для людей, які вперше стикаються з покупкою надувного плавзасоби.
Що ж потрібно брати в розрахунок при виборі надувного плавзасоби? Почнемо по порядку.
Вантажопідйомність
Вантажопідйомність є однією з основних характеристик для плавзасобів самих різних типів. Зараз існують надувні катамарани, які можуть приймати на борт вантажі масою понад 1000 кг. Але фахівці не рекомендують завантажувати надувні судна під зав'язку. Краще залишити запас приблизно в 30 відсотків від заявленої вантажопідйомності плавзасоби.
Застосування
При виборі надувного човна необхідно мати уявлення про ті умови, в яких вона буде використовуватися. Одна справа рибалити в тихих водах озера, а зовсім інша - сплавлятися по річці. Приміром, для мілководдя краще підходять плоскодонки або катамарани зі здвоєними скегами. Ріби і великі надувні катамарани дозволяють виходити у відкрите море, а невелика байдарка підійде любителям сплавів річками.
Матеріал
Для виготовлення надувних човнів, катамаранів і байдарок, як правило, використовується гума, полівінілхлорид, або хайпалон. Про гуму вже можна говорити в минулому часі, зараз балом править ПВХ. ПВХ дає виграш в масі при гарній міцності і технологічності, хайпалон забезпечує підвищену зносостійкість і довговічність - ціною складності виробництва, ремонту і дорожнечі.
Дно
Дно у човна може бути надувним або набірним (пайольним). Варіант з надувним дном здається більш привабливим, тому що забезпечує високу стійкість плавзасоби на воді. Також за рахунок надувного дна полегшується вся конструкція. Пайольное дно, що володіє більш високою жорсткістю, стійко до гострих предметів. Однак, пайоли роблять з товстої фанери, і важать вони більше ніж сама «шкура» човна.
Шви
При виборі надувного човна або катамарана слідують обов'язково звернути увагу на якість швів. Є два основні варіанти швів - клеєні або зварні. Все інше - це тільки нюанси і варіації. У кожного з типів швів є і свої переваги, і свої недоліки.
Все сказане вище можна назвати лише вершиною айсберга. Вибір надувного човна - це справа, яка рясніє всілякими нюансами. І найкраще в цих нюансах розбираються професіонали. Тому найкращим варіантом тут будуть консультації фахівців. Якщо вам будуть потрібні поради по даному напрямку, то фахівці компанії Flotilion завжди готові вам допомогти. Ми розбираємося у всіх особливостях надувних плавзасобів різного типу, у нас в цій справі є і досвід, і професійні знання.

comments powered by HyperComments

Последние