ПОРОШЕНКО ВНІС У РАДУ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ В ЧАСТИНІ ПРАВОСУДДЯ

27.11.2015 09:48

Парламенту рекомендують розглянути цей проект у першому читанні протягом поточної сесії.
Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України проект закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)". Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Згідно з повідомленням, проект був затверджений конституційною комісією 30 жовтня 2015 року. Національна рада реформ на своєму засіданні 9 листопада рекомендувала президенту внести його на розгляд Верховної Ради, а Верховній Раді - розглянути цей проект у першому читанні протягом поточної сесії.

Коментуючи законопроект, Президент зазначив: «Цих змін давно вже чекає українське суспільство, тож прошу парламентарів ретельно ознайомитися із законопроектом та розглянути його відповідно до процедури в максимально короткі строки, щоб вже до кінця зими ми мали оновлену Конституцію в частині правосуддя та будували в Україні справедливий суд у відповідності до високих європейських стандартів».

Метою запропонованих змін є удосконалення конституційних основ правосуддя задля реалізації принципів верховенства права і забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд його справи незалежним та неупередженим судом в розумні строки.

 

Прийняття законопроекту сприятиме реалізації повномасштабної судової реформи та оновленню суддівського корпусу відповідно до європейських стандартів, відновленню довіри громадян до судової гілки влади, а також забезпеченню належного функціонування прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень.

Законопроект спрямований на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів для суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою, забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період тощо.

Також повідомляється, що законопроект отримав два позитивні висновки Венеціанської комісії (від 24 липня 2015 року та від 26 жовтня 2015 року).

Конституційну Комісію  було створено Указом Президента України від 3 березня 2015 року № 119. Конституційна комісія є спеціальним допоміжним органом при Президентові України, яка працює у складі трьох робочих груп, що розробляють зміни до Конституції України за пріоритетними напрямами реформування – децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Нагадаємо, раніше Порошенко розповів про особливості судової реформи в Україні.

comments powered by HyperComments

Последние