НОРВЕГІЯ ЗАПРОВАДЖУЄ ЗАХОДИ ПРИКОРДОННОГО КОНТРОЛЮ ВСЕРЕДИНІ ШЕНГЕНСЬКОЇ ЗОНИ

25.11.2015 20:56

Норвегія запровадить більш суворий прикордонний контроль після того, як влада сусідньої Швеції заявила про посилення правил в'їзду в країну, передає Reuters.

"Шведи зміцнюють свої межі, тому для нас також важливо контролювати свої кордони. Це одночасно і міра безпеки, і спосіб обліку приїжджають на поромах", — сказала прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сольберг в інтерв'ю телекомпанії ТV2.

Елементи контролю над поромною переправою між Норвегією і Швецією набудуть чинності вранці у четвер, 26 листопада.

Норвегія не є членом Європейського Союзу, проте вона входить в Шенгенську зону.

Швеція заявила в минулий вівторок, що встановить більш суворий прикордонний контроль і правила надання притулку біженцям.

Керівництво Швеції очікує, що кількість біженців, які стануть шукати притулку в країні, досягне 190 тис. людей. Вони вважають, що Швеція просто не впорається з таким напливом мігрантів. "Неможлива ситуація", — заявив на прес-конференції прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен.

За останні два місяці Швеція прийняла близько 80 тис. біженців. Міграційне агентство заявило в листопаді, що воно вже не може гарантувати розміщення всіх переселенців.

За останні сім днів притулок у Швеції попросили близько 8 тис. осіб, а за тиждень до початку листопада — близько 10 тис. біженців, зазначає Reuters.

comments powered by HyperComments

Последние