ПРЕЗИДЕНТ ДОРУЧИВ УРЯДУ ПРИЗУПИНИТИ ТРАНСПОРТНЕ СПОЛУЧЕННЯ З КРИМОМ

24.11.2015 11:11

Президент України Петро Порошенко звернувся до прем’єр-міністра України з листом від 4 листопада, у якому пропонує «забезпечити тимчасове припинення вантажного автомобільного й залізничного сполучення з тимчасово окупованою територією в обидва напрями».

 

«Останнім часом суттєво загострилося протистояння між громадськими активістами та окупаційною владою Криму. Порушено низку кримінальних справ проти ініціаторів торговельної блокади Криму. Ініціатори безстрокової акції блокування поставок українських товарів на Кримський півострів, яка розпочалася 20 вересня поточного року, вимагають повністю припинити торговельні відносини з окупованою територією», – йдеться у повідомленні.

Також Порошенко пропонує створити робочу групу з «аналізу питання» припинення вантажного транспортного сполучення та торгівлі з окупованим Кримом.

На екстреному засіданні Кабінету міністрів в понеділок голова МВС України Арсен Аваков та прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підтримали пропозицію тимчасово призупинити переміщення вантажів до Криму.

При цьому прем'єр-міністр доручив Міністерству енергетики й вугільної промисловості терміново розпочати ремонт ліній електропередач у Херсонській області.

Яценюк також доручив підготувати проект розпорядження уряду про конкретний перелік товарів, робіт і послуг, які можуть поставлятися до Криму. До складання переліку, за словами Яценюка, залучать Меджліс кримсько-татарського народу.

Також Яценюк повідомив, що Генеральна прокуратура почала розслідування щодо контракту на постачання електроенергії до Криму і притягне винних до відповідальності.

«За результатами службового розслідування було з'ясовано, що контракт, який підписувався, містив норму про постачання електричної енергії не в Автономну Республіку Крим, Україна, а в якийсь незрозумілий Кримський федеральний округ», - наголосив глава уряду.

Міністр внутрішніх справ запропонував розглянути питання енергопостачання Криму на засіданні Ради національної безпеки й оборони.

У ніч на 22 листопада на Чаплинці Херсонської області, де з 20 вересня триває «товарна блокада» Криму, підірвали пошкоджені електроопори. Усі населені пункти Криму залишилися без електрики, яка надходить на півострів з території України по чотирьох лініях. У Криму ввели графіки відключення електрики і води для населення.

Національна поліція відкрила низку кримінальних проваджень за фактами вибухів на Чаплинці.

comments powered by HyperComments

Последние