ПІДРИВ ЕЛЕКТРООПОРІВ НА ЧАПЛИНЦІ ЗРОБИЛИ НА БЛАГО УКРАЇНИ – ІСЛЯМОВ

23.11.2015 11:29

Підрив електроопорів могли здійснювати з обох боків. Про це журналістам повідомив керівник акції з «блокади» Криму Ленур Іслямов.

 

«Це робилося на благо України. Я сподіваюся», – зазначив він.

Правоохоронці брали участь у побитті активістів, сказав Іслямов.

«Це зрадники. Вони вчора направляли на нас зброю», – додав він.

14:15 Робочі місця для ремонту підірваних електроопорів на Чаплинці Херсонської області підготовлені. Про це на брифінгу повідомив заступник генерального директора НЕК Укренерго Юрій Касіч.

«Однак активісти не допускають до виконання робіт», – додав він.

За його словами, ремонт однієї лінії забере від однієї до двох діб.

Касіч заявив, що вночі було пошкоджено лінію Каховка-Джанкой. Це призвело до додаткових відключень. Наразі електропостачання здійснюється за резервною схемою.

«Будь-яке резервне електропостачання є ненадійним», – додав він.

Заступник гендиректора НЕК Укренерго повідомив про можливі розлади з електропостачанням у Херсонській та Миколаївській областях.

Збитки від підриву електроопорів на Чаплинці складають 2 мільйони гривень. Про це заявив виконуючий обов’язки директора Укренерго Всеволод Ковальчук на мiсцi пiдiрваних опорів.

«Збитки до кінця не пораховані, але, якщо проводити аналогію з попередніми підривами, відновлення ділянки коштуватиме близько 2 млн грн», – додав він.

Чотири лініі, які знаходяться на місці підриву, забезпечують електрикою Крим, зазначив в. о. Укренерго.

На запитання про те, як підривники могли дізнатися про розташування необхідних для знеструмлення Криму опорів, Ковальчук відповів, що ця інформація є на сайті та усіх мапах. Про електроопори відомо й місцевим мешканцям.

Учасники блокади на Чаплинці заперечують свою участь у підриві електроопорів.

В. о. Укренерго зазначив, що Крим на цю хвилину може забезпечувати себе на 10-15 відсотків. Наявня сонячні електростанціі.

«Стосовно заяв окупаційноі влади про газові та дизельні установки в нас немає точної інформаціі про їх підключення та забезпечення», – додав Ковальчук.

На місце події прибула ремонтна бригада. «До ремонту їх допустять пiсля переговорiв міненергетики», – сказав координатор «блокади» Криму Ленур Iслямов.

«Я не знаю, скільки триватимуть переговори, адже вони проводяться на рівні уряду та правоохоронців з представниками блокади Криму. Перший раунд сьогодні», – заявив Ковальчук.

За його словами, опори заземлили. Наразі небезпеки для тих, хто знаходиться біля опорів, немає.

У ніч на 22 листопада на Чаплинці Херсонської області, де з 20 вересня триває «товарна блокада» Криму, підірвали пошкоджені електроопори. Усі населені пункти Криму залишилися без електрики, яка надходить на півострів з території України по чотирьох лініях.

Згодом на півострові частково відновили електропостачання та ввели режим надзвичайної ситуації. За графіком вимикатимуть світло та воду.

comments powered by HyperComments

Последние