РФ ЗНЯЛА ЗАБОРОНУ НА ЕКСПОРТ ЯДЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДО ІРАНУ

24.11.2015 14:34

Президент РФ Володимир Путін зняв заборону на експорт ядерного обладнання та технологій до Ірану.
Указ опублікований 23 листопада, у день візиту Путіна до Ірану.
Відтепер російським підприємствам дозволено експортувати обладнання і надавати фінансові та технічні консультації, пов'язані з модифікацією іранського ядерного об'єкта Фордо і реактора в Араку.
Згідно з документом, "заборони, обмеження та інші заходи... не поширюються на здійснення постачання, продаж або передачу предметів (матеріалів, обладнання, товарів і технологій), якщо це безпосередньо пов'язано з модифікацією двох каскадів на об'єкті Фордо для виробництва стабільних ізотопів методом центрифужного збагачення, експортом з Ісламської Республіки Іран збагаченого урану, запас якого перевищує 300 кілограмів, в обмін на передачу Ірану природного урану, а також модернізацією реактора в Араку".
У Путіна, який візьме участь у саміті країн-експортерів газу в понеділок в Тегерані, запланована також зустріч з президентом Ірану Хасаном Роухані для обговорення конфлікту в Сирії.
Як відомо, Росія та Іран в сирійському конфлікті підтримують урядові війська президента Башара Асада. Росіяни стверджують, що їхня військова операція в Сирії спрямована проти ІДІЛ, але є чимало свідчень, що вони допомагають Асаду боротися з опозицією.

comments powered by HyperComments