У ЖОВТНІ ПАДІННЯ ВВП З ПОЧАТКУ РОКУ СПОВІЛЬНИЛОСЯ ДО 11,8%, - МІНЕКОНОМРОЗВИТКУ

24.11.2015 10:33

За розрахунками Мінекономрозвитку, ВВП України за підсумками січня-жовтня впав на 11,8%, тоді як за підсумками січня-вересня показник був гіршим – 12,6%.
«Як і очікувалося, у жовтні реальний сектор економіки продовжив демонструвати покрашення динаміки, яке спостерігається вже 7 місяців поспіль. Зведений індекс виробництва товарів і послуг (ЗІВ) за підсумком січня-жовтня скоротився на 13,5% проти падіння на 14,6% у січні-вересні.
Зазначене було логічним продовження процесів деескалації військового конфлікту, загального покращення макроекономічного середовища, пристосування бізнесу до нових умов розвитку, а також ефектом низької статистичної бази.
Загалом динаміка останніх місяців свідчить про завершення стагфляційних процесів в Україні, пов’язаних із економічними та геополітичними потрясіннями та перехід до нового фази економічного розвитку – відновлювальної. Підтверджують це також і динаміка випереджаючих індикаторів, таких як індекси ділових очікувань на наступні 12 місяців, та споживчих настроїв домогосподарств.
Зважаючи на позитивні ознаки розвитку ситуації у реальному секторі економіки, до кінця року ми залишаємо прогноз динаміки ЗІВ без змін: уповільнення падіння до 11,8-12,8%. Відповідно залишаються незмінними і очікування щодо ВВП 10%+/-1в.п.», - констатують у міністерстві.
За оцінками Мінекономрозвитку, зведений індекс виробництва (ЗІВ) товарів і послуг в січні-жовтні 2015 року скоротився на 6,9 процентних пунктів через прямий вплив ситуації на сході.
Тобто зниження ЗІВ без урахування Донецької та Луганської областей склало б 6,6%, а зниження ВВП - 5,6%.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль