ЯКА ПОВИННА БУТИ ШАПКА ДЛЯ ЛАЗНІ ТА САУНИ?

19.11.2015 04:48

Яка повинна бути шапка для лазні та сауни?
-шапка повинна бути зручною для носіння
-шапочка повинна бути безпечною для здоров'я
-шапки для лазні повинні бути красивими і піднімають настрій
-головний убір для парилки повинен добре обслуговуватися - стиратися, сохнути і т.д.
-найголовніше - захищати голову!
Решта недоліки і достоїнства розгляну в статті далі.

Так навіщо нам теплі шапки в лазні? Тепла - значить не рятує від морозу, а ізолює голову від високої температури, а це 70-100 градусів. А любителі фінської сауни і сталевари доводять температуру ще вище, як у цьому гумористичному оповіданні про завзятих парильщиком - до 120 градусів.

Головний убір з метою захисту від холоду можна не носити, поки температура навколишнього повітря не опустилася нижче -5 градусів Цельсія. Якщо шапка не пропускає пар, то на голові розвивається «парниковий ефект», накопичується волога, яка є причиною розвитку грибків і може призвести до розвитку себореї і лупи. Правильно вибрати шапку - важливо, щоб не спровокувати хвороби шкіри голови або тепловий удар. Більше детальної інформацію проаксесуарі до лазні ви знайдете в розділі " аксессуары для бани и сауны ".

Властивості шапок для сауни і морозу дуже схожі, й як не дивно але найбільш кращою для демісезонних і вулиці є не шапка, а капюшон, який прикриває голову і дає провітритися волоссю, які знаходяться в зоні парникового ефекту. У кожному разі шапка повинна бути з натуральних волокон.

Якщо з холодом все ясно, то зі спекою в лазні і сауні - не все так однозначно. Якщо застудити голову, то будете потім ходити, всім посміхатися і з усіма підряд вітатися ...))). А при спеці?

Отже, шапка в сауні захищає волосся від перегріву, що не дозволяє руйнуватися їх гладкій поверхні. Шапка для лазні зберігає температуру у волоссі постійної так довго як може матеріал з якого вона зроблена. Вона не дає голові перегрітися під дією пари від печі. Пам'ятаю, як в армії мене підстригли налисо. Найбільший шок був немає від того що голова без волосся, а від того що вона в прямому сенсі гаряча! Виявляється через голову виходить самий щільний енергетичний потік тепла - так охолоджується мозок. У парильні ми не відберемо у голови тепла, але й не повинні дати трапитися зворотного.

Так що ж тут складного? - Скажете ви. Треба полити шапку холодною водою і всі проблеми вирішені. Дійсно, багато хто так робить, але гуру лазні та сауни воліють зберігати голову сухий аж до закінчення банних процедур. Шапка на голові як утеплювач для парилки - повинен зберігатися сухим. Теплоізолятори з вати, повсті і т.п. не працюють в мокрому стані! Ось ми і захищаємо фольгою базальтову вату в парильні. Так само відбувається і з шапкою для лазні та сауни.

comments powered by HyperComments

Последние