МОЖЛИВОГО КООРДИНАТОРА ТЕРАКТІВ У ПАРИЖІ ПІДОЗРЮЮТЬ ЩЕ У ДВОХ НАПАДАХ

17.11.2015 14:07

Бельгієць Абдельхамід Абаауд, якого підозрюють в організації паризьких терактів, імовірно, брав участь у плануванні двох невдалих нападів у Франції. Про це повідомляє "ТАСС".

Французький чиновник, який побажав залишитися інкогніто, заявив, що в першому випадку мова йде про дії марокканського терориста Аюба аль-Каззані, який збирався відкрити вогонь з автомата по пасажирах швидкісного поїзда, що прямував з Амстердама до Парижа. Здійсненню задуманого перешкодили пасажири, серед яких був американський військовослужбовець Спенсер Стоун, відзначений за свої дії військовою нагородою "Пурпурове серце". Нападам на церкви вдалося запобігти після того, як в квітні були заарештовані кілька учасників групи ісламістів, які готували їх.

За даними слідства, Абаауд зв'язувався з терористами, які здійснили минулого тижня найбільший в історії Франції теракт в Парижі, а також займався фінансуванням їхньої діяльності. При цьому він вже не вперше потрапляє в поле зору правоохоронних органів: в січні його ім'я фігурувало серед організаторів низки нападів на території Бельгії. Згідно з даними поліції, Абаауд, а також один з паризьких терористів, проживали в Брюсселі, в районі Моленбек, де зараз бельгійські силовики проводять спецоперацію.

Зараз терорист, імовірно, знаходиться на території Сирії. Французькі ЗМІ повідомляли, що він відомий розправами над заручниками, які здійснює ІДІЛ, а також тим, що завербував до її лав свого 13-річного брата.

Нагадаємо, увечері 13 листопада у Парижі відбувся ряд терористичних атак. Президент Франції Франсуа Олланд оголосив у місті режим НС і ввів війська. В результаті спецоперації було вбито 8 терористів. Відповідальність за теракти взяли бойовики ІДІЛ. У Франції оголошено триденний траур.

За останніми даними, в результаті теракту в Парижі загинули 129 осіб, 352 людини поранені.

Сьогодні в Бельгії триває спецоперація із затримання підозрюваних.

comments powered by HyperComments

Последние