КАЗКА МАТІОСА ПРО 20 "БЕРКУТІВЦІВ"

12.11.2015 13:57

На Яворивском полигоне инструкторы из Литвы будут проводить боевую подготовку украинской мотопехоты.

Литва направила военных инструкторов в Украину. Проводы 15 военных специалистов прошли в батальоне мотопехоты им. Великого Князя Литвы Альгирдаса. Как сообщает министерство обороны Литвы, военнослужащие примут участие в программе подготовки солдат украинской армии на Яворивском полигоне во Львовской области, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на zn.ua.

В Украине литовские офицеры и сержанты присоединятся к многонациональной программе подготовке украинских военных под руководством США. Кроме Литвы в этой программе участвуют инструкторы из Великобритании и Канады.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Канадские военные врачи передали украинским бойцам 1700 аптечек

Литовские военные инструкторы будут проводить боевую подготовку украинской мотопехоты, а также обучение штабного персонала. Источник: http://censor.net.ua/p360167Днями Матіос, якого соцмережі висміяли вздовж і поперек за наукову фантастику щодо замаху на генпрокурора Віктора Шокіна за допомогою тепловізора, поділився з журналістами новими, не менш дивовижними, історіями.

Спершу Матіос був змушений зізнатися, що з тепловізором дещо "помилився". "Єдиним фактом, який я помилково сказав, був факт про те, що були зачинені ролетами і шторами вікна. Це встановлено. Вони були відкриті. Чи може бачити тепловізор крізь штори - відповіли на це соцмережі", - заявив прокурор.

Отже, з його слів виходить, що для з'ясування питання, чи були закриті вікна, через які стріляли, шторами в кімнаті, де в момент замаху знаходилося кілька людей, знадобився мало не тиждень. Тут або ніхто не додумався одразу спитати присутніх про ролети на вікнах (а не звернути на це увагу, якщо в ці вікна стріляли, було просто неможливо), або вся ця історія якийсь не надто продуманий детектив.

Наступна історія розказана Матіосом залишає аж ніяк не менше запитань. За словами військового прокурора, в серпні минулого року планувалася масштабна спецоперація із затримання 20 "беркутівців", причетних до розстрілів на Майдані.

"На початку серпня минулого року групою процесуальних керівників і досить патріотичних надзвичайно професійних працівників СБУ була підготовлена феноменальна операція з затримання 20 на той момент діючих, які проходили службу в органах МВС, працівників "Беркуту". Однак, за досить дивних обставин, перед проведенням операції по їх затриманню, а це мала бути масштабна операція, саме не в Києві, щоб не спричинити бунту і спонтанного протистояння і стрільби в столиці. Всі ці "беркутівці" в один день залишили межі України", - розповів Матіос, додавши, що на його думку, "беркутівці" або отримали команду, або були попереджені.

При цьому Матіос окремо наголосив, що про підготовку цієї операції знало невелике коло людей - оперативна група СБУ, технічні підрозділи - зовнішнє спостереження і частково підрозділ "Альфа", процесуальні керівники, перший відділ управління, і перші керівники ГПУ та МВС – Віталій Ярема та Арсен Аваков. Від припущень, хто саме зчинив зраду, Матіос утримався. Мовляв, 20 "беркутівців" в один вдень втекли, а більше я нічого не знаю.

Знову ж таки маємо справу з дуже дивною історією. Більше року тому з тріском провалилася "феноменальна", за словами Матіоса, операція. Провалилася швидше за все через пряму зраду в середині спецслужби. В таких випадках мають летіти голови усіх, хто підготовкою операції керував, включно з першими керівниками спецсужб. Якщо злочинці державної ваги, за якими велося зовнішнє спостереждення, і яких збиралися от-от затримати, усі до одного в один день без жодних перешкод тікають за кордон, то це ознака просто кричущої некомпетентності. Навіть за умови, що якийсь зрадник усіх попередив, що робило зовнішнє спостереження, і чому хоч одного з 20 не вдалося затримати при спробі втечі? Відповіді на ці питання нема, як немає відповіді і на питання, хто ж той зрадник, і чому його досі не вирахували. Тим більше, що про операцію знало обмежено коло осіб, а отже за рік було вдосталь часу аби кожного з них піддати найретельнішій перевірці. Не варто зайвий раз наголошувати, що пошук "крота" в такій ситуації – це справа честі, про яку так люблять говорити люди в погонах.

Поки відповіді на ці питання нема слова Матіоса виглядають швидше як якась дуже дивна фантастична історія з поганого шпигунського роману. Поки що суспільство переконане, що заступник генпрокурора годує його дивними вигадками та власними фантазіями, такий собі дід Панас у генеральських погонах. І аби спростувати цю думку СБУ, ГПУ та МВС мали б якось більш детально розповісти про дивну спецоперацію, втечу 20 "беркутівців", та хто поніс за це відповідальність. Але здається, керівництво наших силових служб оповідки Матіоса мало хвилюють.

comments powered by HyperComments

Последние