У США ГОТУЮТЬСЯ ДО МОЖЛИВОГО ВІЙСЬКОВОГО ПРОТИСТОЯННЯ З РОСІЄЮ

10.11.2015 13:31

Збільшення військової присутності в Європі на ротаційній основі та посилення проведення спільних військових навчань з партнерами для протистояння потенційному втручанню Росії  у переміщення військ у випадку виникнення кризи з Москвою  -  це одні з рекомендацій, які пролунали за результатами форуму з питань безпеки в Каліфорнії, повідомляє видання Wall Street Journal.

На форумі засудили військову агресію та погрози з боку Володимира Путіна та застерегли, що США не мають дозволити Росії відволікти увагу від конфлікту в Україні завдяки військовому співробітництву  із Заходом у питанні Сирії.

На користь розміщення додаткових бригад в Європі висловився командуючий об’єднаними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, який заявив, що остаточне рішення щодо цих рекомендацій буде прийнято  протягом найближчих двох місяців.

Також генерал Брідлав застеріг від співробітництва з Росією в Сирії, бо таким чином Захід може прийти до прийняття анексії Росією Сирії та підтримки сепаратистів на українському Донбасі.

«У мене побоювання, що коли ми взаємодіємо з Росією щодо Сирії, ми відволікаємося від того, що відбувається на Донбасі», - сказав Брідлав в інтерв’ю Wall Street Journal.   

Начальник штабу Армії США (сухопутних військ) генерал Марк Миллі повідомив, що американська армія адаптує свої військові навчання у світлі загрози з боку Росії. Американці навчаються протистояти гібридній війні, в якій використовуються звичайні збройні сили та так звані повстанці і волонтери, пропаганда та нетрадиційні методи з поширення сум’яття в суспільстві.  Він також висловився в підтримку відправки додаткових американських військових частин в Європу.

«Агресія, яка залишається без відповіді, веде до більшої агресії», - сказав Миллі в інтерв’ю Wall Street Journal.

Коли ми взаємодіємо з Росією щодо Сирії, ми відволікаємося від того, що відбувається на Донбасі
Філіп Брідлав
Рекомендація зі збільшення військового контингенту в Європі має бути відпрацьована в деталях в Пентагоні та представлена на розгляд адміністрації Обами. У Пентагоні планують включити фінансування додаткових бригад в Європі до бюджетної пропозиції , яка буде представлена на розгляд Конгресу на початку наступного року. 

На форумі в Каліфорнії міністр оборони США Ештон Картер розкритикував ядерні погрози Москви та дії в Сирії, які, за його словами, тільки підливають оливу у вогонь. 

Країни НАТО обговорюють збільшення військової присутності в країнах-сусідах Росії, які мають підпорядковуватися єдиному командуванню.  На сьогодні в Європі присутні  дві американські бригади, в кожній з яких близько трьох з половиною тисяч військовослужбовців. Також ще одна бригада служить в Європі на ротаційній основі. Миллі пропонує додати кілька бригад, які будуть  перебувати в Європі на ротаційній основі, а також – частини вертольотчиків, команди інженерів та артилерійські бригади. 

Росія модернізує свою армію, а також  збільшує частини з протиповітряної оборони, ракети земля-земля та протикорабельну зброю – усе, що може їй дозволити тримати ворожі збройні сили на відстані. У НАТО попереджають, що ці системи можуть бути розміщені в Калінінграді та в Криму.

Наше завдання – стримувати подальшу агресію, але не викликати саме те, що ми намагаємося стримати
Генерал Марк Миллі
У випадку конфлікту з Росією, сказав Брідлав, у США можуть виникнути проблеми з доставкою військ в Європу, а також – з перекиданням військ та зброї з аеропортів та портів на лінію фронту. 

«Російський флот не буле просто стояти та дивитися, як ми посилюємо Європу у випадку конфронтації», - сказав Брідлав.

Картер розповів, що США інвестують в нові технології  для того, щоб протистояти інвестиціям росіян в лазери, нові бомбардувальники та сучасні дрони. Також США розробляють та модернізують оборонні плани проти збройних сил Росії.      

Військові зауважили, що збільшення військової присутності має бути обережно відкаліброване.

«Наше завдання – стримувати подальшу агресію, але не викликати саме те, що ми намагаємося стримати», - сказав Миллі.

Наприкінці «холодної війни» американські збройні сили проводили навчання під назвою «Холодильник», сценарієм яких було швидке перекидання військ зі США в Європу. Модернізовану версію цих навчань необхідно проводити і зараз, вважає Миллі.

comments powered by HyperComments

Последние