СПРАВА ЄРОФЄЄВА-АЛЄКСАНДРОВА: СУД ПЕРНОСИТЬСЯ НА 17 ЛИСТОПАДА

10.11.2015 11:28

Голосіївський районний суд Києва почав розглядати по суті справу проти російських військовослужбовців Алєксандра Алєксандрова і Євгєнія Єрофєєва. Прокурори почали зачитувати обвинувальний висновок. Росіян вже доправили до суду. Присутній також російський консул Алєксєй Ґрубий

12:30 Суд перноситься на 17 листопада і визначив такий порядок розгляду: Спочатку докази обвинувачення (розгляд документів, речові докази, експертиза, допит свідків та потерпілих), потім докази захисту.

Нагадаю, що захист росіян наполягатиме на тому, щоб залучити в якості свідків - представників т.зв. народної міліції ЛНР, на окупованій території, через скайп. Оскільки, за словами адвокатів, вони були комбатантами, тобто були на службі самопроголошеного збройного формування.


Алєксандров та Єрофєєв винними себе не вважають. На суді обидвоє росіян назвали себе безробітними та дали згоду на дачу показів у суді.

11:40 Після того, як був зачитаний обвинувальний висновок щодо Єрофєєва, прокурор почав оголошувати висновок щодо Алєксандрова. Текст ідентичний.

Обвинувачення по статтям:
- ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб;
- контрабанда, переміщення зброї та боєприпасів поза митним контролем;
- порушення порядку в'їзду на окуповану територію України;
- носіння, зберігання, передача вогнепальної зброї та боєприпасів;
- інше сприяння терорист діяльності;
- тер акт - застосування зброї з метою вчинення провокацій, яка призвела до загибелі людей.

В обвинувачувальному висновку зазначається, що в наявності зі зброї у росіян були гвинтівки, гвинторез, автомати і кулемети.

Грабовський: «Заявлена обвинуваченням кількість зброї, яка була з Єрофєєвим та Алєксандровим, це величезна вага. Ну ви уявіть собі, що вони це все з собою притягли? Чи знайшли вже на місці?»

11:20 Як заявив адвокат Алєксандрова Юрій Грабовський, захист допускає обмін ГРУ-шників після вироку українського суду.

«Ми побоюємося за безпеку родичів наших підсудних. Ми не можемо гарантувати їхню безпеку, якщо вони приїдуть», – додав він.


Натомість консул у такій зустрічі потреби не бачить.

«Я не бачу необхідно їм зараз зустрічатися. Про безпеку вже говорили. І щоб не було психологічного тиску», - прокоментував Ґрубий.

10:35 Як зазначено в обвинувальному висновку прокуратури, Алєксандров та Єрофєєв «вчинили теракт стосовно українських військових».

«16 травня 2015 року в районі Щастя Луганської області Єрофєєв та Алєксандров разом з іншими невстановленими військовослужбовцями ЗС РФ з метою провокації здійснили проти 92 омбр та співробітників СБУ, які забезпечували охорону, терористичний акт», - йдеться у висновку.

 

10:20 Прокурор зачитує обвинувальний висновок, де наводить приклади передислокації російських баз на територію України у квітні цього року, зокрема, танків, гелікоптерів, особового складу.

09:45 Перед початком засідання Єрофєєв розказав, що тепер немає зв'язку з близькими. На питання, чи хотів би, щоб вони приїхали, відповів: «тепер ні». На запитання, що робили в той час у Луганській області, повторив те, що і минулого разу: мимо проходив. Натомість відповідати чи були вони з Алєксандровим на момент затримання російськими військовослужбовцями відповідати спочатку відмовився, потім - порадив брати коментарів в адвокатів.

Справу розглядає колегія суддів у складі Миколи Дідика, Юрія Мазура та Олександра Бойка. Також в залі присутні обоє захисників Юрій Грабовський (Алєксандров) та Оксана Соколовська (Єрофєєв).


Нагадаємо, спецпризначенці Євгєній Єрофєєв і Алєксандр Алєксандров були затримані у травні цього року у Луганській області. Під час допиту в СБУ вони назвали себе чинними бійцями ГРУ Генштабу Збройних сил Росії. У російському міністерстві оборони підтвердили, що Єрофєєв і Александров служили в армії за контрактом, однак заявили, що до моменту затримання вони звільнилися зі служби. На цьому наполягає і захист військових: адвокати вимагають визнати їх військовополоненими і мають намір довести, що Єрофєєв та Алєксандров перебували на службі так званої «народної міліції» самопроголошеної «ЛНР». Нагадаємо, що на попередньому підготовчому засіданні їх арешт продовжили до 2 січня 2016 року.

Росіян підозрюють в організації й участі у веденні агресивної війни чи воєнного конфлікту проти України, переміщенні поза митним контролем України зброї та боєприпасів, сприянні діяльності терористичній організації та вчиненні терористичного акту, що призвело до загибелі військового та поранення бійців.

Крім того, раніше адвокати подали позов до Вищого адміністративного суду щодо визнання Алєксандрова та Єрофєєва військовополоненими. Відповідач – Україна, в особі президента. За словами юристів, на них тоді поширюватимуться норми Женевської конвенції й їх не можна буде кримінально переслідувати. Адже Женевська конвенція дозволяє визнавати військовополоненими і бійців, які служили у арміях самопроголошених угрупувань та держав.

comments powered by HyperComments

Последние