КОМІТЕТ ВР НАПРАВИВ НА ПОВТОРНЕ ЧИТАННЯ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО СТВОРЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО АГЕНТСТВА

09.11.2015 20:28

 Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції постаново № 3040/П1 вирішив направити на повторне друге читання законопроект "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів". Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт ВРУ.
“Проект Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (реєстр. № 3040), поданий Кабінетом Міністрів України повернути Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції для доопрацювання та внесення на повторне друге читання”, — йдеться в тексті проекту постанови ВРУ №3040/П1 “Про направлення на повторне друге читання проекту Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів” від 5 листопада.
Законопроект №3040 подав 4 вересня 2015 року Прем’єр міністр України Арсеній Яценюк.
Його розробило Міністерство юстиції за участі Генеральної прокуратури України в рамках діяльності міжвідомчої робочої групи з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України. До міжвідомчої комісії входили представники Адміністрації Президента України, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України. Законопроект спрямований на реалізацію Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 — 2017 роки і у зв’язку з необхідністю виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Серед заходів Антикорупційної стратегії передбачено ухвалення і впровадження законів з питань управління корпоративними правами та іншим майном, на яке накладено арешт, з метою збереження його вартості, створення спеціалізованого органу влади, уповноваженого на розшук майна, яке може бути конфісковане. Законопроект №3040 має створити гарантії для ефективного управління такими активами, зокрема із застосуванням механізмів громадського контролю, наприклад, через утворення спеціального фонду конфіскованих активів.
Як повідомляв УНН, парламентом України було прийнято усі необхідні закони для для формування системи боротьби з корупцією. Про це повідомив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

comments powered by HyperComments

Последние