ЛІДЕРИ ТАЙВАНЮ Й КИТАЮ ПРОВЕДУТЬ ПЕРШУ В ІСТОРІЇ ЗУСТРІЧ

04.11.2015 19:57

Президент Тайваню Ма Інцзю та очільник Китаю Сі Цзіньпін проведуть першу в історії зустріч лідерів двох країн.
Зустріч відбудеться у цю суботу на саміті в Сингапурі. Обидві сторони заявили, що зосередяться на питанні підтримки миру в Тайванській протоці.
Водночас Тайвань також заявив, що сторони не підписуватимуть жодних угод та не даватимуть спільних заяв.
Лідери КНР і Тайваню не проводили офіційних зустрічей із часу завершення громадянської війни 1949 року. Тоді націоналістичний уряд на чолі із Чан Кайші утік до Тайваню після поразки комуністам.
Китай вважає Тайвань частиною своєї території й погрожує присікти будь-які спроби встановлення незалежності військовою силою.
Відносини між двома країнами значно покращили у останні роки - з того часу, як президентом Тайваню став Ма Інцзю.
"Пан Ма і пан Сі"
Як заявив речник президента Ма Інцзю, метою тайванського лідера є "просування миру у Тайванській протоці і підтримка статусу-кво".
"Не буде підписано жодної угоди, і не буде дано жодної заяви", - сказав речник, додавши, що пан Ма проведе у четвер прес-конференцію, аби пояснити своє рішення провести переговори.
Кореспондент ВВС у Пекіні Джон Садворт зазначає, що суботня зустріч позначить значний прорив у відносинах між країнами.
Раніше будь-які контакти між двома сторонами було суворо обмежені, а Пекін послідовно протистояв усьому, що могло б потенційно надати Тайваню рівноправний статус.
Один із китайських високопосадовців розповів, що, зважаючи на політичну вразливість майбутньої зустрічі, двоє лідерів навіть звертатимуться один до одного як "пан Ма" та "пан Сі", не називаючи одне одного "президентами".

Стосунки Китаю і Тайваню покращилися після 2008 року - коли до влади в Тайвані прийшов Ма Інцзю зі своєю партією "Ґоміньдан" (або "Китайська націоналістична партія"), яку вважають прихильною до офіційного Пекіна.
У 2009 році Ма Інцзю і Сі Цзіньпін обмінялися прямими повідомленнями - це був перший контакт на найвищому рівні між Китаєм і Тайванем за 60 років. Хоч формально тоді вони виступили як лідери своїх партій, а не лідери країн.
У 2010 році Тайвань і Китай підписали історичну торговельну угоду.
Водночас оглядачі зазначають, що зростання впливу Китаю викликало значне невдоволення у Тайвані.
Місцеві вибори в країні минулого року позначилися поразкою "Ґоміньдану", яку багато хто пов'язав саме із критикою прагнень президента Ма до тісніших відносин із Китаєм.
Пекін наполягає, що інші країни не можуть мати офіційні відносини і з Китаєм, і з Тайванем одночасно. У результаті, Тайвань отримав офіційне визнання як держава лише від 21 країни ООН.

comments powered by HyperComments

Последние