ДИРЕКТОРА БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ ШАРІНУ ЗАТРИМАЛИ ЗА ДОНОСОМ ЕКС-СПІВРОБІТНИКА

02.11.2015 15:38

Директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шаріну затримали за доносом колишнього співробітника Сергія Сокурова, який вимагав відзначати в бібліотеці день смерті Володимира Леніна.
Про це вона повідомила в інтерв'ю виданню «Відкрита Росія».

«Він (Сокуров – УНІАН) українофоб. Працював у нас у бібліотеці і говорив, що прийшов туди працювати, щоб навести в бібліотеці порядок. У 2010 році його звільнили, і, йдучи, він пообіцяв мені всілякі неприємності. Про мене він говорив, що я «помаранчева пляма» в бібліотеці. Він обвинувачував мене в тому, що я замість того, щоб проводити в бібліотеці заходи, пов'язані з річницею смерті Володимира Ілліча Леніна, проводжу заходи, пов'язані з Україною», - сказала Шаріна.


«Але ті заходи, які ми проводили, завжди були в рамках офіційних дат, затверджених на найвищому рівні. У нас в бібліотеці завжди були куратори з ФСБ, МЗС, Управління культури ЦАО», - підкреслила вона.

За словами Шаріної, її затримали в рамках розслідування справи, порушеної у 2010 році, за якою до бібліотеки двічі приходили з обшуками - у грудні 2010 року, коли вилучали книги, і в січні 2011 року, коли вилучили сервери.

«Нас тоді обвинувачували в тому, що ми розповсюджували екстремістську книжку Дмитра Корчинського. Але цю книжку було вилучено з фондів бібліотеки в 2011 році. Її було визнано екстремістською в 2013 році. У липні 2011 року справу було припинено за відсутністю складу злочину. Тобто за реабілітуючими підставами», - повідомила вона.

Як сказала Шаріна, співробітники правоохоронних органів прийшли до бібліотеки о 8.30 28 жовтня, тоді там була лише прибиральниця, і вона впустила їх.

«У мене є підстави вважати, що вони підкинули нам цілий стос книжок, які потім «дістали» під час обшуку. Але я звернула увагу, що на цих книгах не було бібліотечного штампа», - сказала Шарина.

Її адвокат Іван Павлов розмістив у себе на сторінці у Facebook протокол очної ставки Сокурова і Шариної. У цьому документі Сокуров заявив, що Шарина відмовила їм у презентації в бібліотеці його книги.

comments powered by HyperComments

Последние