НАДІЮ САВЧЕНКО ЗВІЛЬНЯТЬ У 2016 РОЦІ

30.10.2015 20:05

"У новому році Надія Савченко поїде додому. Свобода ближче, ніж здається", — пише 27 жовтня у соціальній мережі "Твіттер" 44-річний Марк Фейгін, адвокат ув'язненої в Росії льотчиці й народного депутата Надії Савченко, 34 роки. Допис зробив після відвідування слідчого ізолятора в Новочеркаську Ростовської області, де перебуває українка. Не уточнює, що мав на увазі. Додає, що такою є ініціатива адміністрації президента РФ.

— Мені розповіли схему звільнення Надії. В російському суді її визнають винною. Врахують стан здоров'я, дадуть півтора року. Рік цього терміну Савченко вже відсиділа. Російське міністерство юстиції звернеться до нашого й попросить, щоб вона добула термін — шість місяців — в Україні, за Мінською конвенцією про правову допомогу. Це буде результатом політичної домовленості, — говорив раніше правозахисник Євген Захаров, 62 роки.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз надав висновки щодо відео з Надією Савченко. Його записали бойовики після викрадення. Дані спростовують звинувачення російського слідства у причетності українки до вбивства журналістів Антона Волошина й Ігоря Корнелюка. Встановили, що час і дата внесення останніх змін у відеофайли зміщені на 1,5 год.

— Це свідчить про маніпуляції з даними. Автоматично такі зміни не відбуваються, — пояснюють в установі.

Також українські експерти застосували методику визначення часу за людською тінню. Відеофайл із затриманням Надії почали записувати о 10 год. 31 хв. 12 с. 17 червня торік, із точністю плюс-мінус 10 хв. За версією російських слідчих, бійці батальйону "Айдар" отримали від Надії Савченко координати розміщення російських журналістів і обстріляли блокпост неподалік селища Металіст на Луганщині близько 12.00.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль