ЗАМГЛАВИ ДЕРЖДЕПУ США: РОСІЯ НЕ МОЖЕ ПЕРЕМОГТИ У СИРІЇ

29.10.2015 19:42

Росія "не може перемогти у Сирії" і в її інтересах домагатися зміни влади в країні. Таку заяву зробив в ефірі телеканалу France 24 заступник держсекретаря США Джона Керрі Ентоні Блінкен.
"Вони не можуть перемогти в Сирії. Вони, можливо, в змозі допомогти Асаду не програти, але перемогти не можуть", - сказав Блінкен.
На думку представника держдепу, дії Росії в Сирії не призвели до значних військовим успіхів, незважаючи на дії російської авіації.
"Дії [Росії] на підтримку режиму на землі не призводять до якихось особливих успіхів. Вони незначно просунулися незважаючи на безперервні атаки російської авіації", - сказав чиновник.
"Тепер у Росії більше причин і можливостей підштовхнути Асада і його режим до передачі влади. Всі сторони конфлікту визнають, що військового вирішення сирійського питання бути не може. Зараз це починають розуміти і росіяни", - заявив Блінкен.
В іншому інтерв'ю в середу Блінкен описав своє бачення процесу передачі влади в Сирії. На питання про те, чи є відставка Асада необхідною передумовою для цього процесу, Блінкен відповів, що відставка нинішнього президента Сирії має бути не передумовою, а результатом процесу врегулювання і передачі влади.
Російська авіація проводить бомбардування в Сирії з 30 вересня. За спостереженнями США, лише мала частина бомбардувань припадає на об'єкти екстремістського угрупування "Ісламська держава". Основна ж їхня частина спрямована на підтримку сил Башара Асада в боротьбі з повстанцями. Росія ці звинувачення відкидає.
Глава Пентагону Ештон Картер у вівторок заявив про можливість наземної операції проти бойовиків "Ісламського держави".

comments powered by HyperComments