УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДОДАТКОВИЙ ПРОТОКОЛ ДО КОНВЕНЦІЇ ПРО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТЕРОРИЗМУ

29.10.2015 11:54

Україна підписала Додатковий протокол до Конвенції Ради Європи щодо запобігання тероризму.

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомила представник прес-служби Ради Європи Естель Штайнер.

«Україна підписала Додатковий протокол до Конвенції Ради Європи щодо запобігання тероризму, спрямований на вирішення проблеми так званих іноземних терористів», - зазначила вона.

Раніше протокол підписали представники сімнадцяти держав. Зокрема, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Естонії, Франції, Німеччини, Ісландії, Італії, Латвії, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини і Великобританії. Офіційні представники Європейського Союзу також підписали протокол разом з Конвенцією про попередження тероризму.

«Вперше в міжнародному праві ми отримали інструмент, який криміналізує приготування до скоєння терористичних актів. Додатковий протокол до Конвенції про боротьбу з тероризмом визначає, як ми можемо спільно протистояти іноземним терористам, дотримуючись верховенства права та прав людини. Це життєво важливо», - заявив Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд і закликав всі уряди без затримок підписати і ратифікувати документ.

Протокол передбачає кримінальну відповідальність, зокрема для осіб, які усвідомлено беруть участь у терористичному угрупованні, проходять підготовку з метою скоєння терактів, здійснюють поїздки за кордон з метою вчинення тероризму та беруть участь у фінансування чи організації такої подорожі.

Конвенція залишається відкритою для підписання усіх бажаючих. Він набув чинності після ратифікації шістьма державами, у тому числі чотирма державами-членами Рада Європи.

comments powered by HyperComments