ЯВКА НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ ПЕРЕВИЩИЛА ОЧІКУВАННЯ — КВУ

27.10.2015 15:55

Більше 40% виборців проголосували на виборах місцевої влади, що є досить високим показником. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив керівник виборчих програм КВУ Андрій Линник.

Місцеві вибори в Україні традиційно пройшли з пригодами.
У Дніпропетровську перед виборами у члена палати лордів британського парламенту Річарда Балф а вкрали речі з багажу. Балф прибув в Україну у складі місії для спостереження за місцевими виборами.
В Одесі у виборах брали участь Чубакка і Дарт Вейдер. У Рівненській області на виборчій дільниці агітував хлопець у масці Шрека. А в Харкові одна з ділянок виявився взагалі без виборців — це була спецділянка в лікарні, де в стаціонарі ніхто не лежав.
У Маріуполі і Красноармійську вибори взагалі не відбулися.
Детальніше про курйози на місцевих виборах та про відому на даний момент статистику в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів керівник виборчих програм Комітету виборців України Андрій Линник.
Українці проголосували за тарифи і мир, але не за господарників – Фурман
Які цифри вже відомі по місцевих виборах?
— Вибори можна вважати такими, що відбулися, за винятком Маріуполя, Красноармійська та Сватового. Явка загальна склала близько 40%, що навіть перевищило наші очікування. Невеликий інтерес до місцевих виборів — це нормально, у тій же Польщі явка на місцевих виборах становить 30-35%. Щодо порушень, то їх вистачало, але всі вони були технічного характеру. На деяких дільницях не було кабінок для голосування, багато було помилок у виборчих бюлетенях, які передруковувалися. Є типові порушення на виборах.
Зрив голосування в Маріуполі і Красноармійську може вплинути на легітимність виборів в цілому?
— Я думаю, що ні. Зараз завдання Верховної Ради і ЦВК — знайти юридичні підстави для перенесення виборів в Маріуполі. У цій ситуації постраждали не лише виборці, які не змогли реалізувати своє право голосу, а також суб'єкти виборчого процесу, які витратили кошти на виборчу кампанію. Потрібно буде реалізувати права як виборців, так і суб'єктів виборчого процесу, тому що основним положенням Конституції про вибори є право обирати і бути обраним. І якщо Верховна Рада і ЦВК, виходячи з цих підстав, знайдуть розумне рішення і все буде зроблено, то Маріуполь проголосує і матиме легітимну місцеву владу.
Нагадаємо, 25 жовтня в Україні пройшли вибори депутатів місцевих рад, мерів міст і голів сільрад.
При цьому співробітники міліції мали все необхідне, щоб забезпечити правопорядок на виборах. Про це заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці прес-секретар ГУ МВС України в місті Києві Оксана Блищик.

comments powered by HyperComments

Последние