ЩО ОЗНАЧАЄ ВЕТО ОБАМИ ДЛЯ УКРАЇНИ

26.10.2015 09:31

Те, що президент Барак Обама наклав вето на оборонний бюджет США, схвалений Конгресом - результат внутрішньої конкуренції в американському керівництві і, зокрема, конфлікту між республіканцями і демократами. Свою роль, зрозуміло, зіграли президентські вибори, що наближаються. Про це пише   політолог-міжнародник, директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Президент США в цьому разі виступив у ролі міністра фінансів, який намагається уникнути зайвих витрат. Ще й більш того, його позицію можуть навіть розділити багато виборців, які вважають, що Америці треба більше займатися внутрішньою політикою і не проявляти надмірної активності на світовій арені.

Республіканці, зрозуміло, з такою позицією не згодні: вони хочуть дій і активної зовнішньої політики, тому будуть відстоювати свою точку зору. Тим більше, що це допоможе їм отримати голоси іншої частини виборців.

У будь-якому випадку, вето Обами - це ще не кінець процесу. Рано чи пізно Обамі й Конгресу доведеться сідати за стіл переговорів і шукати компроміс. Думаю, його так чи інакше досягнуть.

Крім компромісу, є і ще один варіант - подолання президентського вето двома третинами голосів Конгресу. Але, навіть якщо таке подолання відбудеться, це не стане остаточним виходом з ситуації: президент залишається головою виконавчої влади. Без співпраці Білого дому проводити оборонну політику буде складно, якщо не неможливо.

Питання в тому, яку саме стратегію оберуть США в період глобальних потрясінь і конфліктів, але щодо оборонного бюджету так чи інакше доведеться домовлятися.

Думаю, будь-який з варіантів затвердженого бюджету буде включати в себе ту або іншу допомогу Україні (у нинішній варіант бюджету включено допомогу обясягом $300 млн). Різниця в тому, в якому вигляді цю допомого буде надано, яке обладнання, нелетальне озброєння чи засоби зв'язку і в яких пропорціях ми отримаємо.

comments powered by HyperComments

Последние