НАПЕРЕДОДНІ ГОЛОСУВАННЯ: ПОПЕРЕДНІ ВИСНОВКИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОПОРИ

25.10.2015 13:45

Первомайська міська виборча комісія Миколаївської області за дві доби до голосування передруковує близько 13 тисяч бюлетенів, які виявилися зіпсованими.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив координатор виборчих програм Громадянської мережі "Опора" у Миколаївській області Дмитро Баштовий.

"Первомайська міська виборча комісія знову себе проявила в негативному світлі. За дві доби до голосування вона переробляє 13 тисяч зіпсованих бюлетенів", - сказав Баштовий.

За його словами, помилки різні. Скажімо, двох кандидатів до міської ради взагалі в бюлетенях немає. На чотирьох дільницях помилки в прізвищах кандидатів, є неточності і в іменах по батькові.

"Причому, бюлетені друкувалися в одній із київських друкарень, яка також наробила помилок. Тепер вона відмовляється доставляти передруковані бюлетені у Первомайськ, тому члени комісії разом із кандидатом до міськради будуть власноруч доставляти бюлетені", - зазначив координатор "Опори".

Баштовий також звернув увагу на те, що зіпсовані бюлетені ТВК вирішила списувати вже після підрахунку голосів на виборах 25 жовтня. А до того вони лежатимуть у сейфах виборчих дільниць. І ніхто не дасть гарантію, що вони не зможуть бути якимсь чином використані під час голосування.

Нагадаємо, що місто Первомайськ зазнало скандальної слави ще під час виборів до Верховної Ради у 2012 році. Тоді кандидат у депутати по 132-му  виборчому округу від Об’єднаної опозиції Аркадій Корнацький був визнаний ЦВК переможцем виборів за результатами 100% підрахунку з перевагою у понад 4 тисячі голосів. Проте вже за кілька годин поступився своїм місцем кандидату від влади.

Люди вийшли на мітинг протесту. ОВК ухвалила рішення про перерахунок голосів по протоколах з мокрими печатками. Проте на вимогу адмінсуду документи за допомогою "Беркуту" було вилучено і відправлено до Миколаєва. Звідти до Первомайська вони вже не повернулися. Члени ОВК повезли їх до Києва, у ЦВК, яка згодом, визнала вибори не дійсними.

comments powered by HyperComments

Последние