МВФ ПОГРОЖУЄ УКРАЇНІ ПРИПИНЕННЯМ КРЕДИТУВАННЯ

23.10.2015 23:51

МВФ припинить співпрацю з Україною, якщо у Верховній Раді буде зареєстрований парламентський законопроект податкової реформи, замість урядового.

Натомість деякі українські фахівці дотримуються іншої думки. Вважають, що цю нестачу компенсує скорочення тіньового сектору.

"У нас у тіні перебуває більше 270 мільярдів гривень. Зниження ставок та скасування ЕСУ призведе до того, що просто невигідно буде виплачувати зарплати у конвертах", — вважає керівник Аналітичної групи Amelin Strategy Анатолій Амелін.

 

Запропоновані радикальні зміни передбачають зниження ставок податків. Зокрема, ПДВ з 20% до 15%, а єдиного соціального внеску – в середньому з 41% до 20%.

Також реформа передбачає впровадження електронного кабінету платника, спрощення звітності та переформатування структури ДФС.

Фахівці, які підтримують ліберальну податкову реформу вважають, що без лібералізації правил гри для бізнесу, українська економіка не зможе розвиватися. Зниження ставок виведе гроші з тіні. Ці кошти можуть частково компенсувати втрати бюджету, яких так побоюється МВФ.

comments powered by HyperComments

Последние