США ЗАЯВИЛИ, ЩО ПОВІТРЯНІ УДАРИ РОСІЇ В СИРІЇ ТІЛЬКИ ПОСИЛЮЮТЬ «ІСЛАМСЬКУ ДЕРЖАВУ»

23.10.2015 15:22

Сполучені Штати Америки різко розкритикували Росію за її повітряні удари в Сирії по супротивниках режиму президента Башара аль-Асада, заявляючи, що ці удари тільки посилюють екстремістське угруповання «Ісламська держава», проти якого вони нібито спрямовані.

Як заявила постійний представник США в ООН Саманта Пауер, ці удари, які вбивають десятки цивільних людей, змушують тисячі втікати з домівок, руйнують школи й базари, дають ісламістам нові сили.

Виступаючи в четвер на засіданні Ради безпеки ООН, вона згадала про аналіз офіційних даних Міністерства оборони Росії про удари в Сирії, який здійснило агентство «Ройтерз»: майже 80 відсотків російських ударів здійснені по територіях, де немає бойовиків «Ісламської держави».

Як наголосила Пауер, Росія своїми атаками проти неекстремістських супротивників Асада тим самим посилила відносну міць «Ісламської держави», і це угруповання скористалося з російсько-сирійської кампанії й захопило нові території в сільській місцевості провінції Алеппо на півночі Сирії.

Відтоді, як Росія почала свої удари в Сирії, мапа позиції сторін у Сирії змінилася на користь «Ісламської держави», додала представник США.

Після початку російських повітряних ударів 30 вересня армія сирійського уряду за підтримки цих ударів почала наземний наступ на позиції супротивників влади на заході і північному заході Сирії, але її успіхи за цей час вельми незначні.

Росія заявляє, що здійснює удари в Сирії тільки по позиціях угруповання «Ісламська держава» чи інших «терористів» – приєднуючись у цьому визначенні до понять влади Асада, яка називає «терористами» всіх своїх супротивників – від екстремістського угруповання «Ісламська держава» чи підрозділів ісламістської мережі «Аль-Каїда» до сил поміркованої політичної опозиції до його режиму.

У світі ж звертають увагу, що насправді лише мала частка російських ударів спрямована проти «Ісламської держави», яка нині майже не становить безпосередньої загрози військам режиму Асада, а більшість цих ударів цілить по позиціях інших супротивників режиму, зокрема й тих, які мають підтримку більшості Заходу й арабського світу, бо має за справжню мету не боротьбу з тероризмом, а підтримку сирійського режиму.

 

comments powered by HyperComments

Последние