ПОЛІТИКА ЗВОРОТНИХ ПЛАТЕЖІВ VISA І MASTERCARD

23.10.2015 03:06

Visa і Mastercard-одні з найпоширеніших у світі платіжних систем за кількістю власників карток і торгових точок, які приймають оплату даними видами банківських карт. У даній статті ми розглянемо політику даних компаній щодо повернення платежів. Дивіться  детальніше  платіжні системи.

Поворотний платіж (англ. Chargeback) -це процедура скасування платежу по банківській карті, ініційована власником карти через свій банк. За політиці компаній Visa і MasterCard будь-який платіж досконалий держателем банківських карт може бути повернений.

Visa і Mastercard встановили жорсткі обмеження на максимальну кількість зворотних платежів, яке власник онлайн магазину може здійснити за 1 місяць. При перевищенні цих обмежень мерчант потрапляє під спеціальну програму моніторингу з боку платіжної системи і банку еквайра. Для того, що б потрапити під моніторинг від Visa і Mastercard Мерчант достатньо отримати більше 2% зворотних платежів від загального торговельного обороту.

Якщо після потрапляння під спостереження мерчант не вживаються заходи щодо зниження відсотка зворотних платежів, його мерчант рахунок буде закритий.

Який процес повернення платежу по спірній операції c Visa і Mastercard?

Клієнт, зробивши оплату покупки в Інтернет магазині, з яких-небудь причин хоче здійснити повернення грошових коштів на свою карту. Він звертається із заявою в банк-емітент і надає всю інформацію про спірну транзакції.

У випадку, якщо доведена обгрунтованість поворотного платежу, сума списується з рахунку мерчанта на рахунок банку емітента.

Практично завжди продавець піддається штрафу за кожен виграний диспут по поворотному платежу. Штраф може складати 20-25 доларів або євро за кожен чарджбек, але якщо кількість їхніх перевищено, ця сума може становити 100 доларів або євро. Потім може піти закриття торгового рахунку і неможливість приймати до оплати платіжні карти.

Які технології Visa і Mastercard для захисту від зворотних платежів?

Для захисту від зворотних платежів були створені системи Verified by Visa і SecureCode, створені для підвищення безпеки розрахунків в інтернеті. Покупець відразу може визначити, чи підтримується на сайті оплата з використанням даної технології по наявності логотипів Verified by Visa або Mastercard Secure Code.

Основний принцип технології полягає в тому, що кожен платіж в онлайн магазині повинен бути підтверджений введенням одноразового пароля, який відомий тільки власнику картки і дійсний тільки для однієї покупки. Зазвичай це відбувається у вигляді смс-оповіщення.

Дана система забезпечує безпеку більшою мірою для самого магазину, запобігаючи можливі платежі з крадених карт.

Процес заперечування поворотного платежу досить тривалий і енергоємний. Якщо Ви цінуєте Ваш час і гроші, краще заздалегідь подбати про безпеку власного бізнесу, використовуючи різні засоби для боротьби з шахрайством і запобігаючи поворотні платежі.

comments powered by HyperComments

Последние