ГЕРАЩЕНКО: ТЕРОРИСТИ ПУБЛІЧНО ВЗЯЛИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗРИВ МІНСЬКИХ УГОД

22.10.2015 19:54

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написала представник України у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, коментуючи вимоги терористів про амністію як умову для звільнення заручників, передає depo.ua.

"Отже, бойовики публічно озвучили ті неприйнятні позиції, якими вже кілька місяців намагаються шантажувати Україну в питанні заручників. По суті, вони публічно взяли на себе відповідальність за зрив виконання Мінських угод, зв'язавши два абсолютно різні пункти і питання. Вони намагаються прив'язати звільнення наших героїв з амністією бандитів", - наголосила вона.

Геращенко також зазначила, що терористи намагаються штучно применшити кількість українських заручників.

"Друге проблемне питання: вони намагаються штучно зменшити кількість утримуваних заручників, перетворюючи питання звільнення на непристойний торг. Думаю, тепер мають, по-перше, зникнути всі спекуляції всіх тих, хто кричав, намагаючись критикувати мінську групу і СБУ, українську владу і всі наші важкі переговори, що "зрадавсьопропалочомуідосівсіхнезвільнили - аотмибдавновсіхзвільнили". Ви публічно побачили і почули ті неприпустимі умови і шантаж, якими намагаються тиснути на Україну бойовики. І уявити собі, якими морально важкими є кожні переговори в Мінську", - зазначила вона.

Геращенко наголосила, що Україна продовжить наполягати на безумовному звільненні всіх заручників, а амністія для бойовиків може набути чинності тільки після того, як з Донбасу піде російська армія.

"Якою є наша позиція? Перше: безумовне звільнення всіх заручників - це обов'язковий пункт Мінських угод, який давно мав бути виконаний. Наші герої утримуються в підвалах лнрів-днрів незаконно. І відповідальність за цю публічну заяву по зриву мінських домовленостей тепер повністю лягає на бойовиків і країну, що їх підтримує - Росію. І ми будемо тиснути усіма можливими способами з вимогою виконати Мінські угоди в частині звільнення заручників.

Амністія - це абсолютно інший пункт мінських угод, і вона може набути чинності тільки після повернення законності на окуповані території і виведення звідти "буратін", - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, напередодні, 21 жовтня, у "ДНР" оголосили умову звільнення українських військовослужбовців у форматі "всіх на всіх".

"У нашому розумінні обмін полоненими у форматі "всіх на всіх" можливий лише після прийняття в Україні та набуття чинності закону про амністію, не раніше", - заявила так звана "омбудсмен ДНР" Дар'я Морозова.

Зазначимо також, Україна готова амністувати бойовиків, але за умови, що під амністію підпадуть ті, хто не брав участі у катуванні і вбивстві людей на Донбасі. Амністію сепаратистів Донбасу планують проводити, враховуючи відповідний досвід Хорватії.

comments powered by HyperComments