ВЕРХОВНИЙ ЛІДЕР ІРАНУ СХВАЛИВ ЯДЕРНУ УГОДУ

22.10.2015 15:44

Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеі затвердив ядерну угода між Тегераном і світовими державами і заявив, що вона повинно бути реалізована при дотриманні певних умов.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Хаменеї заявив у листі президенту Хасану Роуханф, що Сполучені Штати і Європейський Союз мають чітко оголосити про ліквідацію санкцій проти Ірану, і попередив, що в угоді є кілька структурних слабких місць.
Раніше Хаменеі, який є одночасно і світським і духовним керівником держави, виступив з промовою, в якій припустив, що країна відмовиться від "ядерного угоди", яке було прийнято в липні у Відні.
14 липня шість країн-посередників (США, Німеччина, Великобританія, Франція, Китай і Росія) досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.
Згідно з угодою, іранські ядерні об'єкти будуть продовжувати свою діяльність, але буде встановлений чіткий механізм контролю за їх діяльністю. Крім того, вже збагачений уран буде збіднений, а реактори змінять так, щоб вони не могли виробляти плутоній.
У відповідь з Ірану знімуть санкції поступово. У цьому випадку нафту і газ буде поставлятися в країни ЄС, що суттєво змінить картину ринку і призведе до зниження цін на енергоносії.
Як повідомлялося, Європейський Союз прийняв необхідні законодавчі заходи, спрямовані на зняття фінансових і економічних санкцій з Ірану, пов'язаних з його ядерною програмою.

comments powered by HyperComments

Последние