ПОПРИ УПОВІЛЬНЕННЯ ЕКОНОМІКИ, РОСІЯ ПЛАНУЄ ЗБІЛЬШИТИ ВИДАТКИ НА АРМІЮ

22.10.2015 04:36

У 2016 році видатки російського бюджету на оборону можуть бути збільшені завдяки більшому видобутку нафти і зростанню дефіциту бюджету, - повідомляє РБК із посиланням на урядові матеріали.
Згідно із цими матеріалами, оборонні витрати Росії будуть збільшені на майже 260 млрд руб. і загалом становитимуть 3 трлн руб, - повідомляє агенція.
Російський уряд розраховує покрити ці витрати за рахунок збільшення видобутку нафти до 5 млн тонн та збільшення дефіциту бюджету до 3% ВВП.
Ці зміни у проекті бюджету відбулися за кілька днів до його подання на розгляд Державної Думи.
За 9 місяців поточного року ВВП Росії скоротився на 3,8%. У російському уряді очікують, що падіння за підсумками року становитиме 3,9%, і що рецесія триватиме і у 2016.
Головними причинами цього називають структурні вади російської економіки, залежної від експорту енергоносіїв, падіння цін на нафту, а також санкції західних країн проти Росії через анексію Криму та роль у конфлікті на сході України.
За підрахунками міністерства фінансів США, падіння цін на нафту із 105 дол. за барель у першій половині 2014 до 55 дол. за барель у 2015 коштувало Росії лише у першому півріччі цього року 100 млрд дол.

comments powered by HyperComments