ВІДВЕДЕННЯ ОЗБРОЄННЯ ТРИВАЄ У ПОПАСНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ НА ЛУГАНЩИНІ

21.10.2015 15:58

Відведення техніки і озброєння триває у Попаснянському районі на Луганщині. Про це повідомляється на сайті речника АТО в Луганській області Руслана Ткачука, передає УНН.
"На артемівському напрямку (Попаснянський район) сьогодні продовжується реалізація другого етапу відведення техніки та озброєння. Від лінії розмежування на відстань не меншу ніж 15 км за спостереження моніторинг-офіцерів ОБСЄ відводяться танки, протитанкові гармати калібром до 100 міліметрів і міномети калібром до 120 міліметрів включно. Підрозділи ЗС України повністю відкриті для роботи міжнародних спостерігачів", - зазначив Р.Ткачук.
Водночас, з його слів, з протилежної сторони зафіксовано факти перешкоджання роботі СММ ОБСЄ.
"Зокрема, 18 жовтня озброєні особи заборонили доступ моніторинг-офіцерів в підконтрольне "ДНР" с. Луково. Бойовики заявили про те, що міжнародні спостерігачі зобов’язані були попередити про свій приїзд заздалегідь. Як повідомила прес-служба СММ ОБСЄ, залишаючи населений пункт, представники ОБСЄ почули погрози, що їх розстріляють, якщо вони повернуться", - повідомив Р.Ткачук.
При цьому він додав, що на луганському напрямку спеціальна моніторингова місії (СММ) ОБСЄ у рамках мінських угод завершила верифікацію відведеного озброєння.
"Протягом 17-18 жовтня, за інформацією прес-служби СММ ОБСЄ, міжнародні спостерігачі провели 23 патрулювання. Спостерігали відносно спокійну ситуацію в більшості районів. СММ перевірила одне постійне місце зберігання озброєння ЗСУ та одне – так званої "ЛНР" та підтвердила наявність всього заявленого озброєння в обох місцях зберігання, як це передбачено згідно з додатком до Комплексу заходів у рамках міжнародних домовленостей", - зазначив прес-офіцер.
З його слів, з 7:00 20 жовтня до 7:00 21 жовтня на луганському та артемівському (Попаснянський район) напрямках — перемир’я. "Не зафіксовано жодного факту порушення режиму припинення вогню", - додав Р.Ткачук.
"На Луганщині тривають навчання з вогневої підготовки. Військовослужбовці шостої хвилі мобілізації покращують навички стрільби з озброєння БМП та стрілецької зброї", - зазначив він.
Зокрема, за словами Р.Ткачука, вчора військові інженери виконували завдання з розмінування місцевості поблизу села Кримське Новоайдарського району. "У цьому ж районі ремонтні бригади за координації групи цивільно-військового співробітництва ЗС України проводили роботи з обслуговування та відновлення високовольтних ліній електропередач", - додав реник АТО на Луганщині.

comments powered by HyperComments

Последние