ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ АПОСТРОФ - ТІЛЬКИ ПРАВДИВА ІНФОРМАЦІЯ.

16.10.2015 01:23

Йде війна між Росією та Україною? Інформаційна - виразно так. Причому рикошетом брехня залітає і в ЗМІ Білорусі.

Потоки інформації про події в Україні вивалюються на білоруських читачів щодня. Вистачає неточностей, недомовленості, а часом навіть брехні, фейкових (від англ. Fake - "підробка") новин і свідоцтв.

Як врятувати себе на цій інформаційній війні, фронт якої фронт виходить далеко за межі реальних бойових дій? Тільки озброївшись. А головна зброя самооборони для простої людини, читача на інформаційній війні - критичний мозок.

Фейк фейком вибивають

Для початку давайте подивимося, чим же годують аудиторію кухаря-пропагандисти.

прогримів вибух у Луганській обладміністрації. Дотепер складно однозначно сказати, що сталося. Прес-секретар антитерористичної операції Владислав Селезньов заявив, що "вибух у Луганській ОДА стався через невміле поводження з огенстрельним зброєю та вибуховими речовинами". Багато українських ЗМІ почали поширювати інформацію, що терористи підірвали себе самі, хоча внікшіе в деталі блогери розглянули і проаналізували купу інших версій події.

Більш того. Увечері 3 червня український сайт ТСН написав, що ОБСЄ спростувала інформацію про попадання ракети до Луганської ОДА. Але якщо зайти на сайт ОБСЄ і почитати звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про ситуацію в Україні за 3 червня, то там написано: "Згідно обмеженим даними, якими володіє СММ, ці удари стали результатом попадання в будівлю неконтрольованих ракет, які були запущені з літака" .

Це тільки два свіжих прикладу дезінформації з обох сторін - української та російської / проросійською.

Також ви можете почитати, наприклад, матеріал сайту korrespondent.net "ТОП кращих фейків російських ЗМІ про події на сході України", почитати матеріали сайту stopfake.org (на кшталт "Фейк: фото паспортів загиблих в Одесі росіян", "Представник ОБСЄ спростував інформацію про захопленні спостерігачів в Маріуполі "," The Guardian привела брехливі аргументи в статті про фашистів в Україні ") або подивитися відеосюжет про спотворення інформації з боку українських ЗМІ телеканалу" Росія 1 "(багато в чому пропагандистський, але окремі моменти цікаві).

Ну, що скажете?

Хто винен і що робити?

Зіставиш всі ці новини - і засумніваєшся в реальності. Медіа заганяють у вигаданий світ, прямо як у фільмі "Матриця". Але біда в тому, що перед тобою в один прекрасний момент не з'явиться Морфиус і не запропонує дві таблетки, з'ївши одну з яких ти пізнаєш істину, а з'ївши іншу - забудеш все і залишишся спокійно жити в комфортній брехні. (Втім, проігнорувати незручну інформацію людський мозок може і без таблетки.)

Не врятують і журналісти: вони теж люди. Хоча їх відповідальність як професіоналів - фільтрувати інформацію, аналізувати її і верифікувати для читача, але навіть найкращі їхні них часом помиляються. А хтось навіть навмисно бреше! У окремих ресурсів, як писали нам у коментарях, це зведено аж на рівень редакційної політики.

Сумно це відзначати, але порятунок потопаючих у брехні - справа рук насамперед самих потопаючих. Ми рекомендуємо, по-перше, вибирати ресурси, що відображають різні точки зору. А по-друге - завжди критично ставитися до будь-якої інформації і включати мізки. Непогану інструкцію про те, як розпізнати фейк, пропонує сайт АПОСТРОФ в рубриці Видео новости политики .

Якщо ви будете дотримуватися цих двох правил, то швидко навчитеся самостійно вибирати відносно надійні, чесні ресурси і розпізнавати фальш у новинах

comments powered by HyperComments

Последние