ЄС СКАСОВУЄ САНКЦІЇ ПРОТИ ЛУКАШЕНКА

13.10.2015 21:31

Євросоюз призупинить дію санкцій проти Білорусі на чотири місяці, але готовий знову задіяти їх у будь-який момент за необхідності.

Про це повідомив держсекретар Франції у європейських справах Арлем Дезір після засідання голів МЗС країн-членів ЄС.

"Ми прийняли рішення в світлі звільнення декількох політичних ув'язнених і після виборів, які пройшли в атмосфері примирення, хоча ми і чекаємо доповіді спостерігачів, щоб мати більш повне рішення. Прийняте рішення - це одночасно мати можливість продовжити санкції проти Білорусії, але припинити їх дію з метою сприяти дотриманню прав людини, демократії, принципів правової держави Тому на найближчі чотири місяці прийнято рішення призупинити дію санкцій, але вони можуть бути задіяні негайно, якщо це буде виправдано", - сказав він.

Євросоюз, який заявляє про порушення прав людини в Білорусії, в 2012 році розширив введені ще в грудні 2010 року санкції щодо країни, зокрема, обмеживши в'їзд білоруських чиновників на територію Євросоюзу, і поставив умовою поліпшення відносин звільнення всіх "політв'язнів". Мінськ стверджував, що політв'язнів у країні немає. Рада Євросоюзу продовжила санкції проти Білорусії до 31 жовтня 2015 року.

comments powered by HyperComments

Последние