СПЕЦКОР ПРО ПІДОЗРЮВАНИХ У ВБИВСТВІ В МУКАЧЕВОМУ ЧЛЕНІВ «СОЛІДАРНОСТІ»

13.10.2015 04:38

У Мукачевому за підозрою у вбивстві заарештували сина циганського барона, що йде в депутати від президентської партії «Солідарність». Спеціальний кореспондент Голосу Столиці Катерина Ірха і політолог Ярослав Макітра повідомили про деталі розслідування даного інциденту.

Напередодні виборів один з кандидатів від президентської партії «Солідарність» був затриманий за підозрою у вбивстві. Мукачівський міжрайонний суд виніс рішення про взяття під варту Олаха Калмана і його батька Лакатоша Калмана на два місяці.
Затриманий і його батько підозрюються у вбивстві 18-річного хлопця ромської національності. Після затримання стало відомо, що батько підозрюваного Лакатош Калман нібито тримав у себе вдома рабів.
Докладніше про те, що сталося в Мукачево, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомила спеціальний кореспондент Катерина Ірха.
Що зараз відбувається в Мукачевому і як коментують події самі затримані?
— Мукачево завжди було багатим на події досить сумнівного характеру. На даний момент затримані обидва підозрюваних, вони взяті під варту на 60 діб. За попередніми даними слідства, стріляв саме син затриманого. Був дуже великий ризик спалаху невдоволення, адже на Закарпатті проживає найбільша ромська громада в Україні. Але за даними міського відділу міліції Мукачівського, переговори з громадою провели, була особиста зустріч активістів циганської громади з начальником міськвідділу Мукачівського Валентином Міщуком, який пояснив, що це буде прозоре наслідок, що підозрювані вже взяті під варту, тому що найбільше занепокоєння від суспільства було те, що підозрювані уникнуть покарання.
Експерт: вся країна перетворилася на суцільне Мукачево
Історія з рабами, яких нібито тримав у себе вдома Лакатош Калман, відповідає дійсності?
— Було підтвердження, що на затриманих вже було дуже багато кримінальних справ відкрито, у тому числі і з приводу примусу до праці, утримання людей, яких примушували до безкоштовної роботи на домогосподарство затриманих. Треба сказати, що після затримання двох підозрюваних люди почали говорити з журналістами і відкривати ті чи інші факти правопорушень.
Чи є вже якийсь коментар від губернатора Закарпаття Москаля?
— На сьогодні губернатор перебуває в неоплачуваній відпустці, тому що, як ви знаєте, він балотується до обласної ради, зараз його замінює заступник.
Своєю думкою про ситуацію в Мукачевому поділився політичний експерт Ярослав Макітра.
Чи можуть такі події вплинути на рейтинг самої політичної партії «Солідарність»?
— Такі події не можуть не вплинути на рейтинг партії, тому що інформація розбіглася по ЗМІ масово, вона досить резонансна та неординарна. «Блок Петра Порошенка» відреагував досить швидко, зробивши заяву про те, що були підроблені документи цим кандидатом, тепер його виключають зі списків. Але це серйозна резонансна історія. Треба відзначити, що перевірити всіх кандидатів досить складно, тому виникає така історія.
Ця ситуація якимось чином може вплинути на настрої в Закарпатті?
— Очевидно, що ситуацією спробують скористатися основні політичні гравці в регіоні, і очевидно, що першоджерелом цієї інформації був Віктор Балога, який є лідером «Єдиного центру». Це були внутрішні розборки циганської громади, і це дає певний, скажімо так, відбиток на цю ситуацію, історію, і треба слідчим органам вже встановити, хто там правий, хто ні, але факт залишається фактом: такі розборки в ромський громаді в Закарпатті є регулярними, просто саме ця ситуація наклалася на політику.
Нагадаємо, що 11 липня в Мукачевому відбулася перестрілка між представниками «Правого сектора» і людьми з оточення народного обранця Михайла Ланьо. Адвокат Єгор Штокалов в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів про те, чи зможуть учасники перестрілки уникнути кримінальної відповідальності.
«Процесом не передбачені терміни досудового розслідування, тобто воно може тривати роками, поки прокурор не вважатиме за потрібне його закрити. Якщо ж буде пред'явлено комусь підозра, то там вже є терміни — два місяці з моменту пред'явлення підозри. Однак бандитизм — це дуже тяжка стаття. Терміни від 10 до 15 років позбавлення волі», — повідомив Єгор Штокалов.

comments powered by HyperComments

Последние