США ПРИВІТАЛИ РІШЕННЯ СЕПАРАТИСТІВ ПЕРЕНЕСТИ ПСЕВДОВИБОРИ НА ДОНБАСІ

08.10.2015 08:26

США привітали відкладення сепаратистами на Донбасі «виборів», призначених раніше на 18 жовтня та 1 листопада. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву речника Держдепартаменту Марк Тонер.

«Сполучені Штати вітають повідомлення, що підтримувані Росією сепаратисти відклали новий раунд незаконних виборів на сході України. Люди, які живуть у контрольованих сепаратистами районах, заслуговують на обрання місцевої влади за міжнародними стандартами, відповідно до українського законодавства і за спостереження ОБСЄ, як це передбачають мінські домовленості», – наголосив речник зовнішньополітичного відомства США.

Тим часом Київ відреагував на перенесення псевдовиборів на Донбасі новою вимогою.

Позицію Києва озвучила речник представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми, Дар’я Оліфер у фейсбуці. «Для повернення у правове поле окремих регіонів Донецької та Луганської областей звертаємо увагу на необхідність скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року, які не були визнані ані міжнародною спільнотою, ані Києвом, ані, до речі, Москвою», - повідомила вона на сторінці у фейсбуці.

6 жовтня влада самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» заявила, що псевдовибори буде перенесено на наступний рік.

2 жовтня у Парижі завершилась зустріч лідерів країн Нормандської четвірки. Після зустрічи Порошенко заявив, що вибори на тимчасово окупованих територіях можуть бути визнані дійсними, тільки якщо вони відбудуться виключно за українським законодавством, під міжнародним спостереженням і будуть визнані вільними, чесними і прозорими.

comments powered by HyperComments