ПРОТИ ЧИННОГО ПРЕЗИДЕНТА БРАЗИЛІЇ ВПЕРШЕ ПРОВЕДУТЬ РОЗСЛІДУВАННЯ ЗА ПІДОЗРОЮ В КОРУПЦІЇ

07.10.2015 23:18

Президентці Бразилії Ділмі Роуссефф закидають корупційні дії під час виборчої кампанії. Судді Верховного виборчого суду проголосували більшістю голосів за розслідування обвинувачень в бік Роуссефф.
 Ділма Роуссефф
Ділма Роуссефф
Вперше в історії Бразилії проти чинної голови держави розпочали розслідування через підозру в хабарництві. "Зелене світло" проведенню слідчих дій дали судді Верховного виборчого суду, проголосувавши у середу, 7 вересня, п’ятьма голосами "за" та двома "проти". Підставою для розслідування є закиди опозиційної партії PSDB у бік президентки країни Ділми Роуссефф.


Їй зокрема закидають незаконне одержання пожертв на проведення передвиборчої кампанії. Кошти виділяли, згідно з звинуваченнями, компанії-партнери нафтогазового концерну Petrobas, повідомляє інформаційна агенція AFP.
Хоч скандалу довкола Petrobas, який кидає тінь на бразильських політиків, вже майже рік, досі органи юстиції не вбачали достатньо підстав для ведення слідчих дій проти Роуссефф.
Чинній очільниці бразильської держави, окрім цього, закидають іще й використання державних фінансових груп для фінансування соціальних програм, призначених для малозабезпечених верств. Подібні дії є в Бразилії незаконними.
Нині президентка переживає найскладніший час у своїй політичній кар’єрі. Її рейтинги впали до 10 відсотків, а також існує загроза імпічменту. Наприкінці минулого тижня вона провела суттєве переформатування уряду. Вісім міністерств закрили.
Як повідомлялося, у серпні цього року Бразилією прокотилася хвиля протестів з вимогою відставки уряду та Руссефф. Демонстранти звинувачували її у повальній корупції та економічних проблемах, які охопили найбільшу економіку Латинської Америки.

comments powered by HyperComments

Последние