СЛУЖИТИ У ВІЙСЬКУ ЗА КОНТРАКТОМ МОЖНА БУДЕ ПІВРОКУ, — ЗАКОН

07.10.2015 06:23

Верховна Рада прийняла в цілому проект Закону про внесення змін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (реєстр. № 2356а).

Автор законопроекту Тетяна Чорновол зауважила: багато з тих, хто уже завершив військову службу за мобілізацією і зараз демобілізовується, хотів би продовжити службу за контрактом. Але зараз служба за контрактом в армії можлива на не менш аніж на три роки. Законопроект передбачає можливість служби у Збройних Силах України за короткостроковим контрактом — на півроку. Такий шестимісячний контракт можна буде підписати після проходження служби в армії за мобілізацією упродовж 11 місяців, а потім контракт можна буде знову продовжувати за згодою сторін. «Це потрібно для обороноздатності фронту», — аргументувала Т. Чорновол.

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський висловив думку, що зарплата у Збройних Силах повинна складати для військовослужбовців рядового складу не менше 8 тисяч гривень, а для офіцерського складу – не менше 15 тисяч, а з усіма надбавками – 20-30 тисяч гривень. Такий рівень зарплат держбюджет зараз забезпечити не може, але в бюджеті на наступний рік буде передбачено значне збільшення видатків на оборону і зростання зарплат в армії, — зауважив голова комітету.

Під час обговорення Микола Томенко (Блок Петра Порошенка) наголосив на потребі радикальної реформи системи оборони, в тому числі й Міністерства оборони.

За ухвалення закону одразу в першому читанні та в цілому проголосуавли 253 депутати

comments powered by HyperComments

Последние