СУД ЄС: ДАНІ КОРИСТУВАЧІВ FACEBOOK НЕДОСТАТНЬО ЗАХИЩЕНІ В США

06.10.2015 21:33

Суд Європейського Союзу визнав недійсною угоду про спрощений обмін даними між США та країнами ЄС. Відтепер американським компаніям стане набагато складніше переводити особисті дані клієнтів у Європі на "домашні" сервери.
 Будівля Суду Європейського Союзу в Люксембурзі
Будівля Суду Європейського Союзу в Люксембурзі
Відтепер американським інтернет-корпораціям на кшталт Google, Facebook та Twitter стане значно складніше переправляти для збереження у США персональні дані своїх європейських користувачів. Так, у вівторок, 6 жовтня, Суд Європейського Союзу оголосив недійсною угоду про обмін даними між США та країнами ЄС, відому під назвою "Safe Harbor". Підставою такого рішення стали значно нижчі, ніж в ЄС, стандарти та норми захисту персональних даних у США, повідомляє агенція dpa.


Згідно з рішенням суду, громадяни країн ЄС можуть тепер звертатися з відповідними позовами до національних судів своїх країн, а відомства з захисту персональних даних окремих країн ЄС можуть перевіряти, чи дійсно дані тієї чи іншої особи в Сполучених Штатах захищаються відповідним чином.
Утім, рішення суду може зачепити не стільки великі, скільки насамперед маленькі компанії, які користувалися "Safe Harbour" для безпроблемного і швидкого трансферу даних на американські сервери. Такі гіганти, як згадані Google чи Facebook, що мають великий штат юристів, імовірно, зможуть значно легше розробити нові угоди про передачу даних і без правил "Safe Harbor" та запропонувати користувачам погодитися на нові умови.
Аргументацією обвинувачення у суді, яку зрештою було взято до уваги, був зокрема той факт, що у США державні спецслужби, такі як АНБ, мають відносно легкий доступ до особистих даних користувачів інтернету порівняно із Євросоюзом.

comments powered by HyperComments

Последние