У КОЛУМБІЇ ПІДПИСАЛИ МИР ПІСЛЯ 51 РОКУ ВІЙНИ

06.10.2015 04:31

Про перемир'я на півроку з лідером повстанського угруповання ФАРК Тімолеоном Хіменесом домовився президент Колумбії Хуан Мануель Сантос у Гавані — столиці Куби. Розповів про це 24 вересня, у четвер. На знак примирення сторони потиснули руки. Перемовини тривали три роки. Членам ФАРК пообіцяли широку амністію. Вони дотримуються лівих поглядів. Із колумбійською владою боролися з 1964-го.

— Ідеться про політичну амністію, — розповідає "ГПУ" журналіст із Боготи 35-річний Альберто Нудіра. — Сюди не мали підпадати ті, хто викрадав людей, ґвалтував, катував, вирізав родини. Але члени ФАРК за цим формулюванням протягують більшість командирів. Судитимуть тих, кого піймали на гарячому, чи тих, хто дошкуляв командирам. Моя мати загинула 2002-го, коли точилися бої в Бохаї. ФАРК підклали бомбу в церкві. Мама стекла кров'ю. Сестра та її маленька донька вижили. Армія не дала вивезти поранених. Вертольоти забрали лише 20 осіб — по 10 дітей і молодих. Тоді за кілька місяців загинули 60 людей. Зникли більш як 100. Про них досі нічого не відомо. Бойовики обіцяють, що розповідатимуть, де й кого розстрілювали в обмін на пом'якшення покарання.

За час боротьби армії з ФАРК загинули понад 220 тис. людей.

— Ніхто точно не знає, скільки зниклих, — продовжує Нудіра. — Але не менш як 150 тисяч. Без домівки залишилися 5 мільйонів. Армія й повстанці розправлялися з родинами противників. Армія вирізала села, що підтримували повстанців. За стільки років війни немає невинних. Спочатку люди вірили в ідеї рівності та справедливості, що сповідували повстанці. Потім усе потонуло в жорстокості. У деяких регіонах не було влади. ФАРК продавали військовим зброю, інформацію. Це все було. Армія брехала про успіхи. Оголошували перемир'я, а тоді виявлялося, що так вигідно було. Повстанці долучилися до наркоторгівлі, вербували силою. Десятки тисяч людей намагаються оговтатися від цієї війни. Куди тобі йти, якщо все життя воював, нічого більше не вмієш, але не хочеш уже вбивати?

На вимогу ФАРК, уряд має провести земельну реформу. Також повстанці повинні отримати доступ до участі в політичному житті. Натомість ФАРК припиняють торгівлю наркотиками.

comments powered by HyperComments

Последние