ДІЇ РОСІЇ В УКРАЇНІ ВРАЗИЛИ МІЖНАРОДНЕ ПРАВО У САМЕ СЕРЦЕ - ГРІБАУСКАЙТЕ

30.09.2015 17:50

Незаконною анексією Криму та збройною агресією проти України Росія порушила норми, що дозволяли світу жити у мирі понад півстоліття.
Про це сказала президент Литви Даля Грібаускайте у Нью-Йорку, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Ці дії порушили саму суть міжнародного права та універсальних беззаперечних норм поведінки, які дозволяли світовій спільноті сім десятиліть виживати без воєн. Неможливо одночасно шанувати статут ООН та ігнорувати його порушення. Наша спільна неспроможність виступити на захист основоположних принципів незалежності, суверенності, єдності та територіальної недоторканності України матиме далекоглядні негативні наслідки для світового порядку", - сказала Грібаускайте.
На її переконання, за своїми наслідками агресія Росія проти України перевищує усі інші сучасні конфлікти.
"В центрі Європи статут ООН був знехтуваний без жодних наслідків для порушника. Навіть на фоні багатьох криз та безпекових загроз, які існують у світі зараз, анексія Криму та військова агресія на сході України виділяється через свої наслідки для майбутнього міжнародного миру та безпеки", - зазначила президент Литви.

Вона додала, що окуповані території України, Грузії та Молдови вкриті «червоними лініями», які міжнародна спільнота сама визначила.
"Якщо закрити очі на злочини, вони не зникнуть, а поширяться, збільшаться та з часом поглинуть. Саме тому нашим обов’язком є захист міжнародного гуманітарного права та прав людини, а також притягнення до відповідальності їх порушників", - підсумувала Грібаускайте.

comments powered by HyperComments

Последние