ТУРЕЦЬКА АРМІЯ ПРОВЕЛА ОПЕРАЦІЮ В ІРАКУ, ВБИВШИ ПОНАД 30 КУРДСЬКИХ СЕПАРАТИСТІВ, – REUTERS

30.09.2015 17:23

Турецькі сили безпеки знищили більше 30 бойовиків забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану (РПК) під час транскордонної операції, проведеної минулої ночі в Північному Іраку.

Про це сказав у вівторок президент Туреччини Тайіп Ердоган, виступаючи в президентському палаці перед головами місцевого самоврядування, – повідомляє  ru.delfi.lt з посиланням на Reuters.

«Ми провели транскордонні операції минулої ночі. Більше 30 бойовиків РПК були вбиті», – заявив Ердоган, не уточнивши, де саме проводилися дії силовиків.

У той же час Він додав, що подібні операції будуть продовжуватися, і запевнив, що курдські сепаратисти приречені.

«Наші сили безпеки продовжують операції як всередині, так і поза межами країни», – заявив він. «Це їх остання боротьба», – додав Ердоган, маючи на увазі сепаратистів.

Reuters зазначає, що раніше турецькі військові атакували з повітря позиції РПК, розташовані в горах на півночі Іраку, а також на південному сході Туреччини. Удари стали наноситися після того, як в липні було оголошено про припинення перемир’я, який діяв між владою Туреччини і курдами з весни 2013 року.

З тих пір було вбито кілька сотень бойовиків. Також загинуло понад 100 турецьких військових. Раніше у вівторок турецька армія повідомила про ліквідацію шести бойовиків РПК в ході спецоперації, що проводилася в південно-східній провінції Хаккарі.

Також повідомлялося, що ВПС Туреччини нанесли удари по позиціях сепаратистів на півночі Іраку минулої п’ятниці, в результаті чого були вбиті ще 19 членів РПК. Між тим, деякі експерти вважають, що нинішнє загострення конфлікту з курдами підтримується штучно.

Нібито він був спровокований турецькими владою для того, щоб домогтися більшої підтримки громадянами країни очолюваної Ердоганом правлячої Партії справедливості і розвитку (ПСР) напередодні листопадових виборів.

comments powered by HyperComments