ПОСОЛ РФ ВИБАЧИВСЯ ЗА ТЕ, ЩО ЗВИНУВАТИВ ПОЛЬЩУ У РОЗВ’ЯЗУВАННІ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

28.09.2015 22:57

Посол Росії назвав "невдалою інтерпретацією" свої слова про вину Польщі у Другій світовій.

Посол Росії в Варшаві Сергій Андрєєв приніс вибачення за свої слова про відповідальність Польщі за початок Другої світової війни, передає Meduza. Своє звинувачення, яке викликало хвилю обурення, він назвав "невдалою інтерпретацією".

Своє інтерв'ю, яке і стало приводом для виклику Андрєєва "на килим" до польського МЗС, він пояснив так: був "недостатньо точним" і не хотів образити польський народ, який вів боротьбу проти нацистської агресії. Але додав: "Проте, якщо говорити про політику польського уряду в 30-і роки, Польща, на жаль, стала жертвою своєї політики".

Після цих вкрай неоднозначних заяв посол РФ висловив сподівання, що найближчим часом російсько-польські відносини зміняться на краще, оскільки зараз вони перебувають на самому поганому рівні з 1945 року. Відповідальність за це він знову поклав на поляків, заявивши: "Ми очікуємо від польської сторони готовність відновити контакти і змінити атмосферу в наших відносинах".

Нагадаємо, 25 вересня в ефірі польського каналу TVN24 було показане інтерв'ю Сергія Андрєєва, в якому він заявив, що Польща несе відповідальність за початок Другої світової війни. На думку Андрєєва, "Польща неодноразово блокувала створення коаліції проти гітлерівської Німеччини. Тому Польща частково відповідальна за катастрофу, яка сталася у вересні 1939 року". Наступного дня після інтерв'ю МЗС Польщі викликало Андрєєва на бесіду і заявило протест у зв'язку з його заявами.

comments powered by HyperComments