НОВИМ ДИРЕКТОРОМ УЦОЯО ПРИЗНАЧЕНО ВАДИМА КАРАНДІЯ

28.09.2015 15:21

Директором Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) призначено Вадима Карандія, повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Як повідомив Квіт, на брифінгу в п'ятницю, 25 вересня, Карандій до цього очолював державне підприємство "Інфоресурс", а раніше обіймав посаду заступника директора УЦОЯО, передає "Інтерфакс-Україна".

При цьому глава Міносвіти також заявив, що в УЦОЯО буде частково змінено кадровий склад, зокрема серед IT-співробітників.

Квіт також не виключив, що до зовнішнього незалежного оцінювання у наступному році будуть складені нові тести.

Крім того, міністр наголосив, що в УЦОЯО буде найближчим часом також оновлено матеріальну базу, і вже в поточному році уряд виділив на ці цілі 10 млн грн.

Нагадаємо, до цього УЦОЯО очолював Ігор Лікарчук.

21 липня генеральний прокурор Віктор Шокін на брифінгу заявив, що Генпрокуратура, СБУ та МВС проводять спецоперацію із затримання високопоставлених чиновників Міносвіти.

За словами Шокіна, керівництво УЦОЯО вчинило тяжкий злочин.

Пізніше того ж дня в Управлінні зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури заявили, що посадові особи керівного складу Українського центру оцінювання якості освіти Міністерства освіти і науки викриті в несанкціонованому втручанні в Систему оцінки якості освіти та Реєстру осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, для зміни інформації на користь третіх осіб.

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання.

22 липня Кабінет міністрів України відсторонив Ігоря Лікарчука від виконання обов'язків директора УЦОЯО на час проведення розслідування за фактами порушень у центрі.

17 вересня Лікарчук заявив, що подав заяву про звільнення з посади директора УЦОЯО.

21 вересня Кабмін звільнив Лікарчука з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Довідка

У лютому 2004 року Вадим Карандій увійшов до складу колегії управління освіти і науки Київобладміністрації, на той час уже був на посаді заступника начальника управління освіти і науки Київобладміністрації.

У його віданні були питання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення закладів підручниками та навчальними посібниками, безпеки життєдіяльності навчальних закладів.

З 2008 року – був заступником директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Виступаючи під час круглого столу "Реформа системи вступу до ВНЗ України та її підтримка населенням", що проводився у 2013 році зазначив: "Поки що напрям цей правильний. Але кілька застережень. Я не вважаю, що ЗНО є засобом боротьби з корупцією. Я його розцінюю як один із елементів системи запобігання проявам корупції. Коли ми будемо боротися винятково з корупцією, ми програємо цю боротьбу. А коли будувати цілу систему, де ЗНО посідатиме своє місце, це абсолютно можливо".

Стосовно друку тестових завдань мовами нацменшин Вадим Карандій висловлювався так: "Нам потрібно бачити, якими знаннями з того чи іншого предмету володіє випускник. Звісно, українську мову вони розуміють - це є обов'язковий іспит для всіх. Але найкраще проявити свої математичні, фізичні та інші здібності вони можуть лише рідною мовою. Це дійсно рівні умови для кожного".

2 вересня 2014 року Карандій звільнився з посади першого заступника директора УЦОЯО за власним бажанням.

comments powered by HyperComments

Последние