ПОСОЛ США ЗРОБИВ РІЗКУ ЗАЯВУ ПРО БЛОКУВАННЯ ТЕРОРИСТАМИ РОБОТИ ООН В ДОНБАСІ

25.09.2015 06:33

Наказ ватажків ЛНР агенціям ООН і гуманітарним організаціям покинути террию окупованого бойовиками Луганська є грубим і цинічним порушенням Мінських угод, заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Висилка гуманітарних організацій піддає 3 млн люей ризику, відмовляючи їм у доступі до продовольства, медицини, житла, одягу напередодні зими", - написав дипломат у Twitter.

За його даними, бойовики не пропускають 16 тис. тонн термінової, життєво необхідної гуманітарної допомоги тим, хто її потребує.

"Відмова у доступі до гумдопомоги - порушення міжнародного гумправа; Мінські угоди зобов'язують всі сторони забезпечити безперешкодний доступ", - підкреслив Пайетт.

Він заявив, що ватажки ЛНР і ДНР повинні надати повний і безперешкодний доступ людей до гумдопомоги, виконавши Мінські угоди.

Раніше в ООН повідомили, що ватажків терористичної організації ЛНР наказали закрити всі установи системи Організації в окупованому бойовиками Луганську.

Координатор гуманітарної допомоги ООН Стівен О'Брайєн нагадав про важку гуманітарну ситуацію в регіоні. За його словами, у лікарнях не вистачає ліків, у тому числі інсуліну і вакцин від туберкульозу. Лікарі не можуть робити операції через відсутність анестезії. 150 тисяч людей не отримують щомісячні продовольчі пайки, 1,3 мільйона людей відчувають труднощі з водопостачанням. Більше 30 тисяч не можуть отримати будівельні матеріали, терміново необхідні їм для відновлення своїх осель.

Пізніше стало відомо, що бойовики іншої терористичної організації - ДНР - не пустили в Донецьк вісім вантажівок з гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста

comments powered by HyperComments

Последние