ЩОДО УНСОВЦЯ М.КАРПЮКА, ЯКОГО СУДЯТЬ В РОСІЇ, ЗАСТОСОВУЮТЬ ТОРТУРИ - ОМБУДСМЕН

24.09.2015 22:13

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Голови Верховного суду Чечні Магомеда Каратаєва та Генерального прокурора РФ Юрія Чайки щодо застосування тортур до підсудного українця Миколи Карпюка, передає УНН із посиланням на прес-службу Омбудсмана.
Свої звернення до них Омбудсман мотивувала тим, що на 12 жовтня 2015 року заплановано судове засідання з розгляду по суті кримінальної справи щодо громадянина України Миколи Карпюка.
У листах В.Лутковська звернула увагу на те, що, як вбачається з інформації адвокатів М. Карпюка, в ході досудового слідства до нього з метою отримання свідчень, які б влаштовували співробітників правоохоронних органів, застосовувались тортури.
“Таким чином, звинувачення Миколи Карпюка ґрунтуються на свідченнях, отриманих із застосуванням тортур, які відповідно до міжнародних стандартів кримінального судочинства не можуть вважатися доказами у справі та враховуватися судом при оцінці доказів”, — наголошується у зверненнях українського Омбудсмана.
Омбудсман звернула також увагу на те, що наразі в Європейському суді з прав людини вже склалася практика винесення ухвал проти держав, що не забезпечили права на свободу від тортур і права на справедливий судовий розгляд.

На завершення В. Лутковська звернулася з проханням до Голови Верховного Суду Чеченської Республіки РФ та Генерального прокурора РФ приєднати свої звернення до матеріалів справи щодо громадянина України Миколи Карпюка та в ході судового розгляду дати оцінку викладеним у них фактам застосування тортур при проведенні досудового розслідування, а також забезпечити повне виконання вимог міжнародних договорів, учасником яких є Російська Федерація.
Нагадаємо, українські політв’язні Станіслав Клих та Микола Карпюк постануть у Росії перед судом за участь у Першій чеченській війні.
Як повідомляв УНН, 16 вересня 2015 року у МЗС прокоментували справи щодо українців М.Карпюка та С.Клиха в РФ.

comments powered by HyperComments

Последние