УРЯД КОЛУМБІЇ І ФАРК ГОТОВІ ПІДПИСАТИ МИРНУ УГОДУ

24.09.2015 18:49

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і глава ліворадикальної групи ФАРК (Революційні збройні сили Колумбії - ред.) Родріго Лондоньо-Ечеверрі вирішили укласти мирну угоди, передає УНН з посиланням на Reuters.
Зустріч відбулася в Гавані 23 вересня, організована президентом Куби Раулем Кастро.
За словами Х.Сантоса, мирна угода, яка покладе край багаторічному конфлікту, має бути підписана протягом півроку.
"Повстанці готові скласти зброю протягом двох місяців після підписання угоди, яке може статися 23 березня 2016", - заявив Х.Сантос.
Як повідомив УНН, представник колумбійського повстанського угрупування ФАРК Іван Маркес  ще 15 липня заявляв, що збройний конфлікт з владою країни, що триває вже більше 50 років, підходить до кінця. У ході мирних переговорів між ФАРК і урядом Колумбії на Кубі Маркес закликав ліві партії та рухи докласти зусиль для досягнення миру.
Колумбійська влада сподівається досягти мирної угоди до листопада. Згідно з планами уряду, повстанці можуть почати участь у політичному процесі після того, як складуть зброю.
Як раніше повідомлялося, що президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і його венесуельський колега Ніколас Мадуро на саміті в Еквадорі погодилися поетапно відкрити кордон між двома країнами. Глави держав вирішили негайно обмінятися послами, відкликаними у результаті прикордонного спору.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль