ЧЛЕН КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ НАЗВАВ ПІДВОДНІ КАМЕНІ ОБРАННЯ СПЕЦПРОКУРОРА

22.09.2015 11:11

Процес пошуку та призначення антикорупційного прокурора триває — саме з цієї посади має розпочатися повноцінна робота Національного антикорупційного бюро. Минулого тижня Верховна Рада призначила 7 з 11 членів комісії для відбору очільника спеціальної прокуратури на додачу до 4 учасників від генерального прокурора. Мінюст днями заявляв про призначення голови спецпрокуратури до кінця листопада.

Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, член комісії, в ефірі hromadske.tv, розповів про свої враження від першого засідання нового органу, а також проблеми і перспективи обрання антикорупційного прокурора.

Він зазначив, що четвірка представників ГПУ у комісії була шокована — головою комісії обрали не запропоновану ними кандидатуру. Наразі за законом Комісія повинна відібрати і запропонувати трьох кандидатів на голову спецпрокуратури, з яких генеральний прокурор мусить обрати одного. Через це Шабунін вказав на ризики негативного впливу з боку ГПУ через «четвірку Шокіна».

Крім того експерт назвав проблеми законодавчої основи створення спецпрокуратури.

«Закон має кілька суперечностей. Одні статті вимагають п’ять років прокурорського стажу, через що вмирає сама ідея антикорупційної прокуратури і бюро.. Роль прокурора є важливішою, ніж слідчого... Він може поховати будь-яку корупційну справу», — пояснив він.

За словами Шабуніна, інше прочитання статей закону дозволяє допустити до конкурсу осіб з двома роками юридичного стажу, що відкриває можливість очолення спецпрокуратури широкому колу юристів.

На засіданні 22 вересня комісія на засіданні, що транслюватиметься онлайн, планує почати формулювати вимоги до кандидатів. Серед бажаних етапів відбору Шабунін назвав тести на знання нормативної бази, логічне мислення, проходження поліграфів та співбесіди.

Створення при прокуратурі окремої антикорупційної прокуратури було закладено в ухваленому в лютому 2015-го законі. Її співробітники, як і детективи Антикорупційного бюро, будуть набиратися за прозорим конкурсом.

comments powered by HyperComments

Последние