ДІЇ РОСІЇ КИДАЮТЬ ВИКЛИК СВІТУ І СТАБІЛЬНОСТІ В ЄВРОПІ - ГЕНСЕК НАТО

22.09.2015 16:54

Дії Росії в Криму та в Донбасі "кидають виклик всім, хто хоче мати стабільний і мирний розвиток Європи". Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в Львівській області, повідомляє УНН з посиланням на “Росбалт”.
"Дії Росії в Криму та в деяких регіонах Східної України не тільки порушують територіальну цілісність і суверенітет України, а й підривають порядок у світі, який базується на принципі безпеки протягом багатьох десятиліть. Отже, це виклик нам, хто хоче мати стабільне і мирний розвиток Європи" , - сказав Генсек.
Він підкреслив, що саме тому альянс "так активно підтримує Україну", а також акцентує увагу на необхідності поважати і виконувати мінські домовленості як шлях до мирного врегулювання конфлікту в Донбасі.
Й.Столтенберг також зажадав від Росії вивести з території конфлікту в Донбасі важке озброєння. На його думку, одного дотримання режиму припинення вогню недостатньо, щоб в регіоні встановився мир.
Перемир'я, яке дотримується на Південному Сході України з початку вересня, генсек НАТО назвав обнадійливим, але крихким і недостатнім для того, щоб ситуація розгорнулася в мирне русло. Він також додав, що спостерігачі і раніше не мали належного доступу до зони конфлікту.
Як повідомляв УНН, конфлікт на сході України розпочався в середині квітня 2014 року, коли озброєні групи бойовиків почали захоплювати адмінбудівлі та відділки міліції у містах Донбасу.
Українська влада у відповідь заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил. Поступово протистояння переросло у масштабний воєнний конфлікт.
Низка українських політиків називають події на сході України "гібридною війною" Росії проти України.
В ООН заявили, що з середини квітня на сході України загинули понад 6000 осіб.
24 червня в ПАРЄ ухвалили резолюцію, у якій було прямо сказано, що окремі райони Луганська і Донецька окуповані російськими військами.

comments powered by HyperComments

Последние