ІНСПЕКТОРИ З КАНАДИ ТА ІСПАНІЇ ПРОВЕДУТЬ З 21 ПО 25 ВЕРЕСНЯ СПОСТЕРЕЖНИЙ ПОЛІТ НАД РФ

21.09.2015 18:32

Спільна місія Канади та Іспанії в рамках міжнародного договору з відкритого неба з 21 по 25 вересня здійснить спостережний політ над Росією на канадському літаку C-130J.

Про це сказав виконуючий обов’язки начальника російського національного Центру по зменшенню ядерної небезпеки полковник Руслан Шишин, – повідомляють РІА Новини.

«У період з 21 по 25 вересня 2015 року в рамках реалізації міжнародного Договору з відкритого неба спільна місія Канади та Іспанії планує виконати спостережний політ над територією РФ на канадському літаку спостереження C-130J», – сказав він.

За словами Шишина, в ході виконання польоту за узгодженим маршрутом російські фахівці на борту літака будуть контролювати суворе дотримання узгоджених параметрів польоту та застосування передбаченої Договором апаратури спостереження.

«Літак C-130J і встановлена на ньому апаратура спостереження (аерофотоапарати) пройшли міжнародний огляд, в якому взяли участь і російські фахівці, що виключає використання технічних засобів, не передбачених Договором з відкритого неба», – зазначив він.

Договір з відкритого неба був підписаний в 1992 році і став одним із заходів по зміцненню довіри в Європі після «холодної війни». Він діє з 2002 року і дозволяє країнам-учасницям відкрито збирати інформацію про збройні сили та заходах один одного. У договір входять більшість країн НАТО, Росія, Білорусь, Україна, Грузія, Боснія і Герцеговина та нейтральні Швеція і Фінляндія. Як правило, польоти Росії і країн НАТО проводяться на взаємній основі.

comments powered by HyperComments

Последние