ПРОТЕСТУВАЛЬНИКИ В КИШИНЕВІ ПРИЙШЛИ ДО РЕЗИДЕНЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА З ВИМОГОЮ ЙОГО ВІДСТАВКИ

16.09.2015 11:02

Близько ста протестувальників прийшли до резиденції голови держави Ніколая Тімофті і вимагали його відставки.

У натовпі під шум барабанів, дудіння та стукіт кастрюль на адресу президента лунали заклики: «Тімофті, підйом!», «Тімофті, вставай!».

Правоохоронці виставили кордон із кількох десятків поліцейських. Мітинг пройшов спокійно, без сутичок. Після чого протестувальники повернулися до наметового містечка у центрі столиці, щоб продовжити вже протест під стінами Уряду, будівля якого знаходиться на тій же площі Великого Національного зібрання, де триває вже 13-й день всенародного протесту, організованого громадянською платформою Гідність та правда.

Мітинги перейшли у режим «нон-стоп»: кожного дня частина протестувальників вирушає до державних установ і влаштовує пікет. Ближче до вихідних збиратимуть масовіший протест на площі. За тиждень таких було два: 6-го та 13-го вересня.

Головні вимоги протестувальників - це відставка президента, прем'єра, дострокові парламентські вибори, повернення вкраденого з рахунків комерційних банків 1 мільярда євро та звільнення низки керівників різних відомств: Генеральної прокуратури, Національного банку, Вищої судової палати, ЦВК, Національного центру корупції. Тобто, вимагають повного «перезавантаження».

Як заявив у вівторок прем'єр-міністр країни Валерій Стрелець в ефірі одного з каналів, виконати вимоги протестувальників неможливо, бо це ні до чого хорошого не призведе. Водночас, Стрелець додав, що конструктивними є заяви щодо відставки голови Нацбанку та Генпрокуратури. Але для того їх мають запросити до парламенту, щоб заслухати, і далі визначатися. Бо, за словами прем'єра, «є необхідність у відкритій дискусії».

comments powered by HyperComments

Последние