67 КРАЇН – ЦЕ ЩЕ НЕ ПОКАЗНИК, – ЕКСПЕРТ ПРО ОБМЕЖЕННЯ ПРАВА ВЕТО В ООН

17.09.2015 03:21

67 країн уже підтримали ініціативу утримання від права вето в Раді безпеки ООН у випадках, коли конфлікти набувають особливої жорстокості. Про це повідомив офіційний представник України в ООН Юрій Сергеєв.

Втім, не всі поділяють оптимізм українського дипломата. 67 країн – це не та цифра коли можна говорити про якісь зрушення в середині ООН, заявив «Погляду» колишній генеральний консул у Туреччині Богдан Яременко.

«Це явно недостатньо, щоб оцінювати остаточно цю ініціативу. Як би ми почули цифру 110-120 - можна було б говорити, що відбуваються серйозні зрушення», – каже Богдан Яременко.

На його думку, навіть якщо обмеження права вето стане реальністю - це не вирішить проблем з Росією.

«По-перше, невідомо, як класифікувати ті випадки, коли обмеження права вето має бути застосоване. Це призводитиме до певних дискусій - чи дійсно настала така ситуація. А взагалі це зовсім не те питання, яке вирішить всі проблеми людства. Статут – це прекрасно, механізми треба вдосконалювати, але питання не в механізмах, а в тому, що одна з країн ухиляється від виконання своїх міжнародних зобов’язань. Тому треба шукати не способи обмежити процесуально її дії в рамках ООН, а способи покарати її і змусити виконувати міжнародне право», – додав дипломат.

Нагадаємо, у Нью-Йорку триває ювілейна, 70-та Генеральна асамблея ООН. Зокрема на ній йдеться і про поведінку Росії, яка постійно зловживає своїм правом вето.

comments powered by HyperComments

Последние