АЗЕРБАЙДЖАН ВИРІШИВ ПРИЗУПИНИТИ СПІВПРАЦЮ З ЄС

15.09.2015 22:56

У відповідь на резолюцію Європарламенту в Баку починають процедуру призупинення членства у парламентській асамблеї "Євронест" і розмірковують про вихід зі "Східного партнерства"

Міллі Меджліс (парламент) Азербайджану вирішив призупинити членство у парламентській асамблеї "Євронест" у відповідь на резолюцію, ухвалену Європейським парламентом. Текст відповідної заяви оприлюднив віце-спікер азербайджанського парламенту у понеділок, 14 вересня, повідомляє "Інтерфакс".
"Європейський союз має припинити діяльність, направлену проти його зв'язків з Азербайджаном, відмовитися від практики ухвалення під впливом різних сил упереджених резолюцій по відношенню до нашої держави, посилаючись на необґрунтовані звинувачення", - йдеться в резолюції, ухваленій азербайджанським парламентом.
У документі також зазначається необхідність перегляду формату діяльності Азербайджану в рамках програми "Східне партнерство".

Міллі Меджліс затребував від Європарламенту відмовитись від спроб вплинути на судову систему Азербайджану, а також від ідеї спостереження за парламентськими виборами в республіці, які відбудуться 1 листопада.
Як відомо, 10 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом до Азербайджану звільнити групу засуджених за різними статтями активістів, правозахисників та журналістів. У резолюції також була висловлена думка щодо необхідності запровадження санкцій по відношенню до деяких офіційних осіб Азербайджану, у тому числі і суддів.
Відповідні резолюції Європарламент також ухвалив щодо Анголи та Росії із закликом звільнити усіх політичних в’язнів.

comments powered by HyperComments