ЛІДЕРИ АНТИУРЯДОВОГО ПРОТЕСТУ В МОЛДОВІ ПОВІДОМИЛИ ПРО ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПРОТИ НИХ

15.09.2015 06:56

Проти членів Ради великого національного зібрання у Кишиневі відкриті кримінальні справи. Про це на площі Великого національного зібрання протестувальникам повідомили у самій Раді.

Рада була створена у перші дні протесту на базі громадянської платформи «Гідність і правда», її очолює юрист Андрій Настасе.

16:19 Протестувальники завершили пікет біля Генпрокуратури, Національного банку Молдови та одного комерційного банку і повернулися до наметового містечка у центрі Кишинева на площі Великого національного зібрання.

Головна вимога - відставка керівників цих відомств та кримінальна відповідальність прокурора, який допустив крадіжку 1 мільярда євро і не провів належного розслідування. До мітингарів так ніхто і не вийшов.

Натомість, до Генпрокуратури запросили все-таки представників протесту. Майже годину тривали переговори. Прокурор Корнеліу Гурін відповів, що у відставку він не піде, але готовий, якщо того вимагатиме парламент, а це потребує певної процедури. Що стосується кримінальних справ проти лідерів протесту, то генпрокурор заперечив, що такі є.

«Ми продовжимо наші протести, продовжимо пікетувати державні установи, які захоплені. Це і центр по боротьбі з корупцією, це і Національний банк, і Генпрокуратура. Поки вони всі не підуть, а на їхнє місце не прийдуть представники громадськості, професіонали, ми не будемо йти на поступки», - заявив в коментарі Громадському представник громадянської платформи «Гідність і правда» Васілій Нестасе.

14:30 Близько 200 людей зібралися біля генеральної прокуратури у Кишиневі.  Демонстранти вимагають, щоб до них вийшов генеральний прокурор Гурін. Один із представників платформи Васілій Нестасе заявив, що якщо генпрокурор не піде у відставку, вони приходитимуть знову і знову, і кожного разу з більшою кількістю людей.

При цьому мітингувальники не робили спроб прорватися до булівлі. Однак близько 50 представників поліції все одно виставили кордон перед протестувальниками.

Пізніше представників ромадянської платформи запросили на переговори до прокуратури.

Тим часом решта активістів почали підмітати подвір'я перед прокуратурою на знак того, що «хабарників-прокурорів та прокурорів,які покривають корупцію та злочини, треба відправити у смітник».


13:53 За словами представників Ради, про справи їм стало відомо з власних джерел у прокуратурі, хоча поки нікого з них не викликати до відомства. Крім того, лідери протесту у Молдові заявили, що їх прослуховують і стежать за ними. Все це, як пояснив в коментарі Громадському Настасе, робиться для залякування, щоб протести зійшли нанівець.

Мітингарі збираються сьогодні пікетувати Генеральну прокуратуру, вимагаючи відставки її керівника. Мітинг був запланований раніше і не пов’язаний з інформацією про кримінальні справи. Як переконують у громадянській платформі, генеральний прокурор Корнеліу Гурін не зробив нічого, щоб не допустити розкрадання 1 мільярда євро з рахунків комерційних банків Молдови. Окрім того, за словами протестувальників, він не проводить належного розслідування цієї кричущої афери.

Нагадаємо, у центрі Кишинева вже 9-й день протестують місцеві мешканці. Вони вимагають повного перезавантаження влади, зокрема, відставки президента, прем'єра, спікера парламенту, дострокові парламентські вибори не пізніше березня 2016 року, звільнення керівників Генпрокуратури, Антикорупційного бюро, ЦВК. На площі встановили близько 400 наметів.

Як повідомлялося, з 6 вересня у Кишиневі на площі Великих національних зборів мітингувальники відставки уряду та президента, вибори голови держави прямим народним голосуванням, а не у парламенті, як нині. Також вимагають проведення дострокових парламентських виборів, оголошення персонами нон-грата олігарха Плахотнюка та бізнесмена Філата, повернення вкраденого з рахунків 3 молдовських комерційних банків 1 мільярда євро. В ході акції до вимог протестувальників додалися нові – проведення позачергових засідань уряду та парламенту, де приймуть відставку генерального прокурора, голів ЦВК, вищої судової палати та національного антикорупційного центру.

comments powered by HyperComments

Последние